19 sierpnia 2011

GARDENIA 2011

Podziel się!

GARDENIA 2011
 
W dniu 14 lipca 2011 roku odbyło się spotkanie Regionu Wielkopolskiego, którego tematem były targi GARDENIA 2012.
Zapadły następujące postanowienia:
  • Stoiska związkowych szkółek będą usytuowane obok siebie w jednej hali (tej, co dotychczas). Najlepiej, aby w tej hali znalazły się wyłącznie szkółki związkowe. W przypadku wzrostu zapotrzebowania na powierzchnię ze strony związkowych wystawców powyżej 75% powierzchni hali , warto przeprowadzić negocjacje z organizatorami Gardenii, aby przeznaczyli dla naszych wystawców całą halę.
  • Uznano, że warto objąć jednolitym oznaczeniem stanowiska członków ZSZP:
    • oprócz żagli na stelażach, jakie były w 2011r., warto dodać inne elementy z logo ZSzP, np. woblery, małe flagi do włożenia w doniczkę lub umieszczenia w innych miejscach,
    • warto rozważyć też podwieszenie kilku flag czy banerów, z logo i nazwą związku, do konstrukcji sufitowej hali,
    • flagi-żagle powinny być ustawiane tak, aby nie zasłaniać informacji wystawcy. Liczba żagli na stoisku powinna zależeć od ogólnego projektu oznaczenia, wielkości stoiska i zgody wystawcy.
  • Należy namówić organizatorów Gardenii na wyraźne oznaczenie szkółek zrzeszonych w ZSzP: na tablicach przy wejściach do hali oraz planach drukowanych wręczanych przez organizatora odwiedzającym , a także aby w różnych miejscach wystawy, a zwłaszcza od wejścia, strzałki wskazywały kierunek do stoisk szkółek ZSzP.
  • Wzorem poprzedniej Gardenii pani Ewa Topczewska będzie koordynować organizację wystąpienia szkółkarzy ZSZP na targach i spełniać rolę łącznika pomiędzy nimi i organizatorami z MTP. 
 
W związku z tymi ustaleniami apelujemy do członków ZSZp o zgłaszanie już teraz swego udziału w Gardenii - najlepiej do 10 września 2011. Tak wczesne zebranie kompletu wystawców powinno znacznie ułatwić negocjacje z MTP w sprawie najkorzystniejszych cen, usytuowania w hali oraz zapewnienia dodatkowych oznaczeń stoisk szkółek związkowych.
 
Poniżej podaję ważne terminy i kontakty:
Gardenia 2012 odbędzie się w terminie 24.02 - 26.02.2012. Formularze zgłoszeniowe na targi można zamówić ze strony http://gardenia.mtp.pl (Informacje dla wystawców/Zamówienie formularzy zgłoszeniowych) lub poprosić o przesłanie organizatorów MTP.
Ważne terminy:
* do 31.10.2011:
- zgłoszenie uczestnictwa i wpłaty kaucji, tylko do tej daty obowiązuje cena 120 zł za 1 m kw. (prosimy jednak by członkowie ZSZP zgłosili się do 10 września 2011)
- zgłoszenie współwystawców i firm reprezentowanych,
- nadesłanie wpisu obowiązkowego i oferty targowej do katalogu,
- nadesłanie ogłoszenia reklamowego w katalogu.
* do 25.01.2012 - zamówienie zabudowy stoisk
* do 10.01.2012 - zamówienie zaproszeń
* do 25.01.2012 - nadesłanie zamówienia konstrukcji i innych usług reklamowych
* 22-23.02.2012 - okres montażu stoisk
* 27-28.02.2012 - okres demontażu stoisk
Podobnie jak w zeszłym roku osobą koordynującą wystawianie się członków ZSZP i informującą jest pani Ewa Topczewska, kontakt do niej – 602 735 802, ewatopczewska@rocketmail.com .
Uwaga! Zgłoszenie udziału na formularzu MTP powinno być dostarczone bezpośrednio do organizatorów Gardenii, a pani Ewa niezwłocznie o tym powiadomiona przez Państwa mailem. Wówczas na bieżąco pozwoli jej to ocenić stan zgłoszeń z naszego Związku.
 
Osobami  ze strony MPT odpowiedzialnymi za targi są:
- Jakub Patelka (dyrektor projektu) tel. 61 869 24 22, jakub.patelka@mtp.pl
- Joanna Sypniewska (obsługa wystawców, załatwianie wszelkich spraw organizacyjnych) 61 869 22 16, Joanna.Sypniewska@mtp.pl