29 maja 2009

Wycieczka do Hiszpanii

Podziel się!

Pragnę poinformować, że program wycieczki nieco uległ zmianie. Staramy się zapewnić jak najwięcej atrakcji i możliwości poznania zwiedzanej części Hiszpanii. Na zmiany wpłynęło także to, że szkółki Vivercid-Plantas de Exterior  i Vivers Tortades odmówiły przyjęcia naszej grupy. Znaleźliśmy inne szkólki.

Dodatkowymi atrakcjami są: zwiedzanie klasztoru Montserat oraz całodzienna wycieczka do Andory ? najmniejszego państwa w Europie, położonego w Pirenejach, przy granicy z Francją. Księstwo to nie jest już objęte strefą wolnocłową, jak kiedyś, lecz nadal można zrobić tam dużo tańsze zakupy niż w Europie. Proszę tylko pamiętać o zabraniu ze sobą paszportów, bo mogą być one potrzebne przy tych zakupach. W związku z wydłużeniem trasy wycieczki, jej koszt niestety wzrósł. Jednak na tyle nieznacznie (o ok.25 ? od osoby), że organizatorzy uznali, iż warto poszerzyć program.

Najważniejsze informacje dotyczące programu wycieczki:

Wylot do Barcelony ma miejsce 11 czerwca 2009 o godz. 11:05 z lotniska Katowice-Pyrzowice. Zbiórka o godz. 9:00. Uwaga na przebudowę ronda i dojazdu do Pyrzowic, mogą być utrudnienia!

Po przylocie do Barcelony autokar przewiezie Państwa do Walencji. Nie wiadomo, czy uda się po drodze gdzieś zatrzymać na lunch. Dobrze by było więc zabrać ze sobą jakiś suchy prowiant.

Zarezerwowaliśmy dla Państwa jeden lunch. W Monasterio del Piedra , ponieważ i tak nie ma innej możliwości wyboru, jak miejscowa restauracja. Grupa korzysta z połączenia ceny biletu wstępu + ceny lunchu (taniej niż każde osobno). Razem to koszt 24?. Zostało to już z góry opłacone i dodane do kosztów wycieczki. Pozostałe lunche nie są rezerwowane.

Dodatkowo trzeba zabrać ze sobą kwotę ok. 50 ? na bilety wstępów do zwiedzanych ogrodów, katedr, etc. oraz ok. 150 ? na pozostałe lunche i napoje. Kolacje w hotelach są w cenie wycieczki. W hotelu Cristal Palace w Barcelonie będą w formie bufetu, w pozostałych hotelach ? serwowane (jedno menu dla całej grupy).

Pilotem grupy będzie p. Rafał Kulesza, który równocześnie w charakterze przewodnika będzie Państwu w autokarze przekazywał wszystkie informacje dotyczące zwiedzanych obiektów. Poza autokarem nie może jednak oprowadzać grupy np. po Barcelonie. Przepisy na to nie pozwalają. Z uwagi na wysokie koszty wycieczki zrezygnowaliśmy z wynajmowania przewodników, chyba, że państwo na miejscu zdecydują inaczej. P.Rafał Kulesza to sprawdzony i profesjonalny pilot. Telefon, który będzie miał cały czas przy sobie to +48 603 180 765.

Przylot na lotnisko Katowice-Pyrzowice nastąpi o godz. 17:25 w dniu 18 czerwca 2009.

Ostateczna cena wycieczki razem z przelotem to 4930,38 PLN od osoby. Do dopłaty pozostaje więc 930,38 PLN od osoby.

Kwotę te należy wpłacić jak najszybciej na konto:

Związek Szkółkarzy Polskich

Al. Jana Pawła II 80 lok.71

00-175 Warszawa

77 1240 2063 1111 0010 0185 0625

Cena wycieczki obejmuje:

-bilety lotnicze Wizzair na trasie Katowice-Barcelona-Katowice

- 7 noclegów ze śniadaniami  i kolacjami bez napoi w hotelach 4 *

- lunch i bilet wstępu do Monasterio del Piedra

- transport autokarem na trasie wycieczki

- obsługę pilota

- ubezpieczenie NW i KL w Signal Iduna do 10 000 Euro

Cena wycieczki nie obejmuje:

-obiadów,

-napoi do kolacji,

-przewodników,

-wstępów do zwiedzanych obiektów

NOWY PROGRAM

życzę Państwu udanego wyjazdu oraz wielu, wielu wrażeń.