25 sierpnia 2017

Magnolia kobus 'Isis' PBR

Podziel się!

ZDOBYWCA ZŁOTEGO MEDALU

Magnolia kobus ‘Isis' PBR
Magnolia japońska ‘Isis’  
PBR

Cechy wyróżniające nowość: kolumnowy pokrój, gwiaździste kwiaty, wysoka mrozoodporność, jedna z pierwszych odmian magnolii japońskiej.

Szybko rosnące, nieduże drzewo o wąskokolumnowym pokroju, atrakcyjnych białych kwiatach i ładnym ulistnieniu, osiągające docelowo 8-10 m wysokości. Liście ciemnozielone, skórzaste, dekoracyjne. Młode liście wyrastające latem lekko czerwonawe. Kwiaty pojedyncze, białe, atłasowe, po rozwinięciu gwiaździste, pojawiają się na przełomie kwietnia i maja. Owoce dojrzewają jesienią, są nieregularne, różowoczerwone. Drzewo tolerancyjne w stosunku do gleby, preferuje podłoża umiarkowanie wilgotne i przepuszczalne, lekko kwaśne. Stanowisko słoneczne lub półcieniste. Odmiana zdrowa, odporna na mróz (strefa 6a). Drzewo polecane zarówno do małych, jak i dużych ogrodów przydomowych, zieleni publicznej, osiedlowej, parków, także do obsadzania alejek spacerowych, ścieżek, podjazdów.

Hodowca: odmiana uzyskana na Węgrzech przez  dr László Maráczi, wprowadzona do handlu w 2014 roku przez Prenor Kertészeti Parképíto KFT, Węgry.

Zgłaszający: Szkółka SZMIT, PL-06-400 Ciechanów, Pęchcin, ul. Kwiatowa 18, Polska