25 marca 2019

Clematis Źródło Dobrych Pnączy laureatem IGOTY

Podczas tegorocznej 37. edycji IPM Essen Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów Ogrodniczych (AIPH) wręczyło nagrody w organizowanym już od 10 lat konkursie International Grower Of The Year. Wybrani spośród producentów z całego świata laureaci wyróżnieni zostali przez międzynarodowe jury za najlepszą praktykę. Nagrody przyznane zostały w czterech kategoriach:

  • Finished Plants and Trees- rośliny i drzewa gotowe do końcowej sprzedaży,
  • Young Plants- młody materiał roślinny do dalszej produkcji,
  • Cut Flowers and Bulbs- rośliny cięte do dekoracji wnętrz oraz rośliny cebulowe, w tym bulwiaste i kłączowe,
  • Sustainability Award- innowacje w zakresie poprawy zrównoważonego rozwoju produkcji roślinnej.

Jury na początku grudnia wyłoniło 9 finalistów, pośród których znalazła się szkółka ZSzP - Clematis Źródło Dobrych Pnączy. Po wielotygodniowych emocjach, podczas uroczystego bankietu odbywającej się po pierwszym dniu targów, ogłoszono wyniki IGOTY, zgodnie z którymi szkółka Clematis Źródło Dobrych Pnączy otrzymała aż dwie statuetki - złoto w kategorii Finished Plants and Trees oraz srebro w kategorii Young Plants.

Jury uargumentowało swoją decyzję przyznając złoto za „dobrze ukierunkowaną działalność, która ugruntowała renomę firmy w branży, jako specjalistę od powojników. Jest to jedno z najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw na świecie zajmujących się produkcją powojników i innych pnączy, z wizją i zaangażowaniem w rozwój.

Srebro przyznano za „najnowocześniejsze rozwiązania techniczne firmy, dzięki którym stale doskonalone są warunki do wzrostu i przechowywania powojników oraz innych pnączy, a także dzielenie się swoimi doświadczeniami w kraju i na świecie''.

 

Jesteśmy bardzo dumni i serdecznie gratulujemy zwycięzcy!