28 września 2018

POD PATRONATEM ZSzP

Podziel się!

W ramach patronatu ZSzP nad  I klasę Technikum Ogrodniczego Zespołu Szkół nr. 39 im. Prof. Edmunda Jankowskiego w Warszawie 9 maja 2018 r. dr Wiesław Szydło i Grzegorz Falkowski poprowadzili zajęcia terenowe w Szkółce Szmit w Pęchcinie. W zajęciach wzięło udział 11 uczniów i 2 opiekunów. Właściciele szkółki Bronisław i Bronisław Jan Szmit opowiedzieli o historii firmy, jej działalności i rozwoju. Uczniowie zapoznali się z nowoczesnymi technikami produkcji drzew i krzewów ozdobnych, technikami rozmnażania przez sadzonkowanie i szczepienie. Ogromne wrażenie na uczestnikach zajęć wywarł ogród pokazowy przy szkółce z kolekcją 6 tys. roślin.

Targi pracy w Warszawie
12 kwietnia 2018 r. w zespole szkół na ul. Bełskiej odbyły się Szkolne Targi Pracy. Wydarzenie to organizowane w Technikum Ogrodniczym po raz pierwszy objął honorowym patronatem Burmistrz Dzielnicy Mokotów oraz Związek Szkółkarzy Polskich. Ideą przedsięwzięcia było spotkanie młodzieży, która niebawem wkroczy na rynek pracy, z potencjalnymi pracodawcami. W targach wzięła udział m.in. szkółka Clematis Źródło Dobrych Pnączy. Bezpośrednia rozmowa uczniów z przedstawicielami branż pozwoliła uczniom pomyśleć poważnie o własnej ścieżce rozwoju zawodowego i poznać wymagania przyszłych pracodawców oraz warunki pracy. Targi były także doskonałą okazją do ugruntowania potrzeby współpracy szkoły kształcącej w zawodach z pracodawcami.

Konkurs w Nowej Wsi
11 kwietnia w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odbył się „Międzyszkolny Turniej Wiedzy Ogrodniczej”. Laureaci turnieju otrzymali nagrody w postaci Katalogu roślin, ufundowane przez ZSzP. Członkiem komisji konkursowej była Katarzyna Łazucka-Cegłowska.

Olimpiada w Olsztynie
Zestawami nagród w postaci wydawnictwa „ZIELONE MIASTO zieleń przy ulicach” obdarowaliśmy laureatów XLII Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w 2 blokach tematycznych: architektura krajobrazu oraz ogrodnictwo. Olimpiada odbyła się 20 kwietnia 2018 r na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.