25 marca 2019

Związek Szkółkarzy Polskich na światowych Targach Nieruchomości MIPIM 2019 w Cannes

W dniach 12-15 marca we francuskim Cannes odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń sektora nieruchomości na świecie: Międzynarodowe Targi Nieruchomości i Inwestycji MIPIM 2019. Z okazji 30. edycji targów MIPIM 2019, w Pałacu Festiwalowym powstało stoisko narodowe przygotowane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu (PAIH) oraz polskie firmy i regiony, na którym zaprezentował się Związek Szkółkarzy Polskich. To pierwsza w historii MIPIM wspólna polska ekspozycja prezentująca innowacyjną ofertę dla globalnego rynku nieruchomości. Podczas targów promowaliśmy rolę roślin we współczesnej infrastrukturze miejskiej wśród deweloperów, inwestorów oraz władz miast.

Udział Związku Szkółkarzy Polskich w targach MIPIM był możliwy dzięki przystąpieniu do konkursu organizowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, która finansowała stoisko (warto tu wspomnieć, że cena 1 m kw. niezabudowanej powierzchni na tych targach wynosi od 655 do 916 Euro, a bilet na targi kosztuje bagatela 2 tys. Euro!). Spośród kilkudziesięciu podmiotów ubiegających się o miejsce na narodowym stoisku znaleźliśmy się w gronie 8 wyróżnionych, obok takich firm i instytucji jak: PZU TFI, Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park uznawana za najbardziej atrakcyjną strefę ekonomiczną na świecie dla inwestycji motoryzacyjnych, SEEDiA - producent inteligentnych urządzeń infrastruktury miejskiej, Hyper Poland - rozwijającej technologię próżniowej kolei magnetycznej Hyperloop, WWAA – pracowni architektonicznej, która na swoim koncie ma m.in. Pawilon Polski na EXPO 2010 w Szanghaju, czy miasta Lublin.

Międzynarodowe Targi Nieruchomości i Inwestycji MIPIM są jednym z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń sektorowych na świecie. Od trzech dekad impreza odbywa się w Palais des Festivals w Cannes - kojarzonym ze słynnym festiwalem filmowym, czerwonym dywanem i gwiazdami srebrnego ekranu. Targi MIPIM przyciągają kluczowe podmioty działające na rynku nieruchomości, w szczególności deweloperów, inwestorów, władze miast i regionów, architektów, firmy z sektora logistyki, grupy hotelowe oraz organizacje branżowe. W zeszłym roku w MIPIM udział wzięło ponad 26.000 uczestników ze 100 krajów, w tym 5400 inwestorów i instytucji finansowych, 4800 developerów, 2000 architektów, 3800 przedstawicieli kadry zarządzającej oraz przedstawiciele 560 miast i regionów. Wydarzenie służy prezentacji nowości oraz debacie na temat światowych trendów branżowych. Polska należy do TOP 10 najliczniej reprezentowanych krajów na targach MIPIM. W 2018 r. w targach udział wzięło ponad 450 miast i firm z Polski.