24 sierpnia 2010

ZIELEŃ TO ŻYCIE

Podziel się!

,,Symfonia kolorów” - pod takim hasłem w najbliższy weekend (27-29 sierpnia) rozpoczyna się osiemnasta Międzynarodowa Wystawa ,,Zieleń to życie” – najważniejsze szkółkarskie wydarzenie. ,,Zieleń to życie’’ określane są jako wiodące targi roślin, techniki ogrodniczej i architektury krajobrazu w Polsce i Europie ŚrodkowoWschodniej.

Wystawa odbywa się w Warszawie, w Centrum EXPO XXI, przy ul. Prądzyńskiego 12/14. Tradycyjnie spotkają się tu przedstawiciele zielonej branży: szkółkarze, ogrodnicy, dostawcy produktów i usług, kupcy, architekci krajobrazu i wykonawcy. Organizatorem Wystawy jest Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni.

W Wystawie weźmie udział ponad 300 firm z 12 krajów Polski, Austrii, Belgii, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Niemiec, Republiki Czeskiej, Węgier i Włoch.

Rośliny w natarciu

Dominującym sektorem są rośliny. Prezentuje je ponad połowa wszystkich wystawców. Aż  68 z nich to szkółki zrzeszone w Związku Szkółkarzy Polskich, współorganizatora imprezy. W ofercie producentów roślin zobaczyć będzie można drzewa, krzewy iglaste i liściaste, róże, wrzosy, pnącza, ozdobne trawy, rośliny rabatowe, a także rośliny owocowe. Poza ofertą skierowaną do handlu hurtowego i detalicznego zobaczyć będzie można rośliny przeznaczone do nasadzeń publicznych – miejskich i drogowych, jak również do realizacji prywatnych ogrodów. Najlepsze roślinne nowości nagrodzone zostaną medalami w Konkursie NOWOŚCI. Wszystkie zgłoszone przez Wystawców rośliny prezentowane będą Holu Głównym.

Ponadto prezentowana będzie technika i technologie do produkcji szkółkarskiej, sprzęt i akcesoria do pielęgnacji ogrodów, ozdobne donice, meble i dekoracje, wydawnictwa o ogrodach i roślinach. Wystawcy zapowiadają liczne nowości.

Bliższe informacje: lista wystawców, lokalizacja, program na www.zielentozycie.pl

Informacja prasowa o nowościach roślinnnych na wystawie - plik. doc