GRUNT TO ZIELEŃ!

Od początku 2011 roku Związek Szkółkarzy Polskich realizuje nowy program - GRUNT TO ZIELEŃ!

W ramach projektu polecamy godne uwagi rośliny, upowszechniamy rzetelną wiedzę ogrodniczą oraz zwracamy uwagę na korzyści z otaczania się roślinami. Rośliny nie tylko stanowią ozdobę naszych ogrodów, ale wpływają pozytywnie na jakość środowiska, w którym żyjemy, a przez to na nasze zdrowie. Jednym z celów naszych działań jest zmiana wizerunku roślin – z funkcji tylko ozdobnej na konieczny element otoczenia, który nie tylko dekoruje, poprawiając tym samym nasz nastrój i wygląd przestrzeni, ale przede wszystkim podnosi jakość
naszego życia, wpływa na zdrowie, czystsze środowisko i jego zrównoważony rozwój.

W ramach GRUNT TO ZIELEŃ! uczestniczymy w programach telewizyjnych oraz promujemy konkretne rośliny tygodnia i rośliny miesiąca pokazane na wydanym przez nas plakacie.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami przygotowywanymi z naszym udziałem, które w miarę ich ukazywania się prezentowane będą w zakładce Linki do programów telewizyjnych. W zakładce Materiały do pobrania znajdziecie Państwo przygotowane przez nas plakaty, promujące dwanaście roślin miesiąca, do druku w różnych rozmiarach.

Zapraszamy do śledzenia strony internetowej, gdzie w ramach
GRUNT TO ZIELEŃ! ukazywać będą się nowe informacje.