Miłorząb dwuklapowy, zwany także chińskim lub dwudzielnym, jest wyjątkowym przedstawicielem roślin nagozalążkowych. Pomimo przynależności do grupy drzew iglastych nie wytwarza igieł ani łusek, lecz grube, wachlarzowate liście. W swojej ojczyźnie jest dużym, długowiecznym drzewem dożywającym od 2 do 3 tys. lat. Uprawiane w Polsce miłorzęby osiągają spore rozmiary, ale na rynku dostępne są liczne formy karłowe o bardzo wolnym tempie wzrostu. Nadają się one do uprawy w niewielkich ogrodach przydomowych.
Miłorząb ‘Tit’ to pochodząca z Japonii odmiana, sprowadzona do Europy w latach 70. XX wieku. Roślina charakteryzuje się wolnym tempem wzrostu. Po 10 latach uprawy osiąga 1,5 m wysokości, docelowo osiąga około 5 m wysokości. Początkowo korona drzewa jest wąska, przypominająca kolumnową, w późniejszym okresie staje się bardziej jajowata. Koronę budują dwa rodzaje pędów, żółtobrązowe długopędy i wałeczkowate krótkopędy. Liście wachlarzowate, widlasto unerwione, wcięte, ciemnozielone i skórzaste, jesienią przed opadnięciem spektakularnie przebarwiają się na żółto. Jest to odmiana męska, więc nie zawiązuje nasion.
Miłorząb dwuklapowy jest łatwy w uprawie, dobrze rośnie na większości przeciętnych, przepuszczalnych gleb ogrodowych o lekko kwaśnym pH. Preferuje stanowiska słoneczne. Niekiedy problem mogą stanowić nornice, które uwielbiają obgryzać korzenie roślin, oraz późnowiosenne przymrozki uszkadzające młode przyrosty, choć generalnie drzewo jest dobrze przystosowane do uprawy w polskich warunkach klimatycznych i zimuje na terenie całego kraju. Co więcej, starsze rośliny dosyć dobrze tolerują suszę i zanieczyszczenie powietrza.
Miłorząb dwuklapowy ‘Tit’ to cenna odmiana polecana do sadzenia w ogrodach przydomowych i osiedlowych oraz na działkach. Doskonale prezentuje się sadzony na rabatach z innymi wolno rosnącymi roślinami iglastymi.