7 czerwca 2023

Ruszyły zgłoszenia do Konkursu Roślinnych Nowości 2023

Podziel się!

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do udziału w Konkursie Roślinych Nowości, organizowanym w ramach Międzynarodowych Targów Roślin, Technologii Ogrodniczej i Architektury Krajobrazu ZIELEŃ TO ŻYCIE.  Jest to konkurs dla wszystkich firm, które chcą popularyzować i promować swoje rośliny – hodowców i  szkółkarzy, wprowadzających nowe odmiany na rynek.

Celem konkursu jest szeroka promocja nowych, interesujących i o dużym potencjale handlowym drzew, krzewów, pnączy i bylin. W tym roku po raz kolejny rośliny zostaną ocenione przez międzynarodowe jury, a swojego laureata wybiorą także przedstawiciele mediów branżowych, poprzez głosowanie mailowe, oraz ogrodnicy i miłośnicy roślin, w plebiscycie organizowanym na Facebooku i/lub Instagramie. 

Udział w konkursie związany jest z szeroką promocją samych nowości i zgłaszających je firm. Rośliny i ich opisy wraz z informacją o podmiocie zgłaszającym są:

Informacja o nagrodzonych i wyróżnionych roślinach zostanie:

Zgodnie z załączonym regulaminem konkursu, za nowości uważa się nowe taksony, które zostały wprowadzone do produkcji i/lub są sprzedawane w Polsce nie dłużej niż 5 lat. W konkursie nie mogą brać udziału odmiany, które pojawiły się już w poprzednich edycjach. Rośliny do konkursu mogą zgłaszać uczestnicy Międzynarodowych Targów Roślin, Technologii Ogrodniczej i Architektury Krajobrazu ZIELEŃ TO ŻYCIE oraz osoby nie biorące udziału w tym wydarzeniu. Szczegółowe wymagania i kryteria oraz informacja znajdują się w regulaminie konkursu.

Zdjęcia i  informacje o zgłaszanych roślinach będą także przekazywane mediom i szeroko publikowane w sieci, stąd potrzebne są przynajmniej 3 zdjęć w wysokiej rozdzielczości wraz ze zgodą na ich publikację oraz wyczerpujące opisy roślin. 

Zgłoszenie nowych odmian do Konkursu odbywa się na podstawie Internetowego Formularza wypełnionego odrębnie dla każdej odmiany, do której link znajdziecie Państwo poniżej. 

UWAGA! Zgłoszenia należy wysłać oraz dokonać opłaty za udział w konkursie do 3 lipca 2023 r. do godziny 23:59.

Zgłoszenia przesłane po tym terminie bądź nieopłacone zostaną odrzucone.
W razie pytań prosimy o kontakt g.falkowski@zszp.pl, tel. +48 605 515 595.

Organizatorzy Konkursu Roślinnych Nowości: