6 maja 2024

41. edycja konkursu Warszawa w kwiatach

Podziel się!

Ukwiecaj z nami Warszawę! Startuje 41. edycja konkursu Warszawa w kwiatach

Warszawa w kwiatach to projekt popularyzujący miejskie ogrodnictwo wśród mieszkańców, którego zwieńczeniem jest konkurs na najpiękniejsze balkony i ogrody warszawianek i warszawiaków.

– Warszawa w kwiatach to nie tylko konkurs. Zarażamy miłością do kwiatów i zieleni od wiosny do jesieni. Zapraszamy na warsztaty, spotkania i spacery edukacyjne do Pawilonu Edukacyjnego Kamień, stołecznych parków, ogrodów oraz do naszych Partnerów. Najbliższe ogrodnicze wydarzenie już 12 maja, a zgłoszenia ukwieconych balkonów i ogródków zbieramy od 15 maja do końca czerwca – mówi Magdalena Młochowska, dyrektorka-koordynatorka ds. zielonej Warszawy.

Związek Szkółkarzy Polskich jest patronem konkursu.

Piknik otwarcia

Sezon ogrodniczy i kolejną edycję Warszawy w kwiatach otwieramy 12 maja na pikniku na Polu Mokotowskim. Atrakcje czekają na dzieci i dorosłych. Od 12.00 do 16.00 mieszkańcy mogą wziąć udział w warsztatach ogrodniczych i florystycznych, upleść wianki czy skorzystać z porad roślinnych ekspertów. O godz. 14.00 odbędzie się też spacer oprowadzający po najnowszych zmianach w parku.

Wszystkie wydarzenia pod szyldem Warszawy w kwiatach są bezpłatne, na część z nich obowiązują zapisy. Harmonogram edukacyjnych spotkań znajduje się na stronie warszawawkwiatach.pl oraz profilu Warszawa w kwiatach na Facebooku

41. najpiękniejszy konkurs stolicy

W tym roku przypada 41. edycja konkursu Warszawa w kwiatach. Zgłoszenia zbierane są od 15 maja do 30 czerwca 2024 r. w sześciu kategoriach:

  • Balkony, loggie, okna
  • Inicjatywy sąsiedzkie
  • Ogrody i ogródki przy budynkach jednorodzinnych i wielorodzinnych oraz działki kwietne w ROD
  • Aranżacja zieleni przy placówkach oświatowych i edukacyjnych
  • Osiedla mieszkaniowe
  • Aranżacja zieleni przy punktach usługowych oraz przy budynkach użyteczności publicznej

Dodatkowo jury przyzna 3 nagrody specjalne: „Mister Kwiatów”, nagrodę im. Zofii Wóycickiej oraz nagrodę im. Stefana Starzyńskiego.

Formularz zgłoszeniowy będzie można wypełnić na stronie warszawawkwiatach.pl
oraz w siedzibach Zarządu Zieleni m.st. Warszawy i Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.

 

Laureatów poznamy na finałowym pikniku pełnym kwietnych atrakcji 14 września w Parku Agrykola.

Organizatorem konkursu Warszawa w kwiatach jest Zarząd Zieleni m.st. Warszawy oraz Towarzystwo Przyjaciół Warszawy.

Partnerzy: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, Ogród Botaniczny PAN w Powsinie, Związek Szkółkarzy Polskich, Polski Związek Działkowców, Polskie Towarzystwo Różane, Technikum Ogrodnicze w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie, Rojewski Roses, U Bianki, GMF Group, Garden Masterclass Polska, Bomby kwietne oraz InPost Green City.

Patroni medialni: Zieleń Miejska, Murator, Radio Kolor.