6 września 2022

Burda Media Polska wyróżniona Honorowym Laurem Związku Szkółkarzy Polskich

Podziel się!

Podczas ceremonii otwarcia 29. Międzynarodowej Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE dr Wiesław Szydło, prezes zarządu Związku Szkółkarzy Polskich, wręczył Honorowy Laur Związku Szkółkarzy Polskich wydawnictwu Burda Media Polska za promowanie wiedzy ogrodniczej oraz popularyzację roślin w magazynach „Kocham Ogród”, „Mój Piękny Ogród” i „Przepis na Ogród”.

Wyróżnienie z rąk prezesa odebrały Marta Suta, redaktor naczelna „Przepisu na Ogród” oraz Katarzyna Stec, redaktor naczelna „Kocham Ogród”.

Kocham Ogród to magazyn dostarczający rzetelną wiedzę z zakresu uprawy i pielęgnacji roślin oraz inspirujący do otaczania się zielenią. Magazyn ten w przystępny sposób wprowadza czytelników, zwłaszcza tych dopiero rozpoczynających swoją przygodę z ogrodem, w arkana i niuanse współczesnego ogrodnictwa.

Przepis na Ogród to magazyn ogrodniczy w całości tworzony przez czytelników i dla czytelników - osób poszukujących praktycznych porad i chętnie dzielących się własnymi doświadczeniami.

Mój Piękny Ogród to z kolei największy europejski magazyn ogrodniczy, podpowiadający jak aranżować ogród i działkę, by cieszyły swoim pięknem przez cały rok.

We wszystkich wymienionych magazynach wydawnictwa Burda Media Polska miłośnicy roślin od lat znajdują informacje, artykuły i ciekawostki o trwałych roślinach ogrodowych – drzewach, krzewach, bylinach i pnączach. W ramach współpracy ze Związkiem Szkółkarzy Polskich na przestrzeni 10 lat ukazało się ponad 250 artykułów prezentujących sylwetki i fotografie tysięcy roślin polecanych do uprawy przez polskich szkółkarzy. Artykuły te są sygnowane wizytówką i logo Związku.