7 czerwca 2013

Czerwcowy numer magazynu Zieleń to Życie

Podziel się!

Czerwcowy numer magazynu Zieleń to Życie

W czerwcu redakcja magazynu zabiera czytelników do jednego z najpiękniejszych ogrodów japońskich Europy – ogrodu we Wrocławiu. Ze stolicy Dolnego Śląska przeniesiemy się do Wielkopolski, gdzie na wsi pod Lesznem stworzono klimat południa Francji, nad którym roznosi się zapach lawendy i ziół.

Magazyn warto zabrać w wakacyjna podróż po Polsce, aby poszukać rodzimych gatunków storczyków, które zostały opisane i przedstawione na zdjęciach oraz by dowiedzieć się, co oznaczają roślinne symbole w herbach miast. W numerze znajdziemy informacje, które ze storczyków możemy uprawiać we własnym ogrodzie i jak sprawić, by dobrze się w nim czuły.

Jak zwykle na łamach pisma nie brakuje wyczerpujących informacji o drzewach, krzewach i pnączach. Dr Wiesław Szydło opowiada o zaletach pięciornika krzewiastego i jego odmianach, dr Szczepan Marczyński przedstawia glicynię, Lucjan Kurowski prezentuje najpiękniejsze krzewuszki. Jarosław Rak przybliża sylwetki i tajemnice uzyskiwania karłowych iglaków. Rodzice małych i dużych dzieci znajdą inspiracje, jak zorganizować miejsce zabaw swoich pociech, tak by zapewnić im kontakt z przyrodą. Miłośników kuchni zapraszamy do wypróbowania przepisów pod hasłem zioła i grill – będzie smacznie i zdrowo. Receptę na czyste powietrze wokół domu podaje prof. Stanisław Gawroński. Będzie też o tym, jak pozbyć się chorób, ślimaków, jaki sprzęt wybrać do oprysków. A na koniec Maja Popielarska podzieli się z czytelnikami swoim spojrzeniem na zmiany. To oczywiście nie wszystko, dlatego gorąco zachęcam do lektury!

Grzegorz Falkowski