11 lipca 2023

Europejska Nagroda GREEN CITIES! Do 31 lipca czekamy na konkursowe zgłoszenia!

Podziel się!

III edycja konkursu o Europejską nagrodę Green Cities jest na półmetku. To konkurs na ciekawy teren miejskiej zieleni, wkomponowany w architekturę miasta. To konkurs na najbardziej Zielone Miasto Europy. Dobre przykłady realizacji miejskich przestrzeni zieleni warto promować. Wystarczy, że inwestor zgłosi realizację, a zachęcić go do tego może każda osoba zaangażowana w inwestycję. Czekamy na zgłoszenia do 31 lipca 2023. Weź udział w konkursie i wykorzystaj okazję do promocji. I to na skalę europejską! 

Szukamy inspirujących realizacji miejskich zieleni

W ubiegłym roku realizacja podkrakowskiego parku Czyżyny Park Avia zajęła drugie miejsce na podium! Była jedną z 13 zgłoszonych krajowych kandydatów. Zyskała uznanie dzięki projektowi wielofunkcyjnego osiedlowego parku, łączącego różne funkcje, umożliwiając relaks i aktywne spędzenie czasu wielu grupom użytkowników. I to wszystko wtopione i otoczone zielenią! 

Każdy z 13 europejskich krajów uczestniczących w kampanii Green Cities zgłaszają swoje najlepsze realizacje. Jury na poziomie krajowym wyłania projekt, który był, jest i ma szansę być inspiracją dla twórców miejskich terenów zieleni, znacznie szerzej niż tylko na szczeblu lokalnym. 

Zwycięska realizacja na poziomie europejskim zostanie nagrodzona honorowym trofeum Green Cities Europe Award, a ceremonia wręczenia nagrody odbędzie się zimą 2023 w Brukseli. Cały przebieg konkursowych etapów jest szeroko promowany w mediach społecznościowych i branżowych.  

Zieleń sercem realizacji 

Konkursowe realizacje mogą być różne, od zieleni osiedlowych, przyszkolne ogrody, małe i duże parki miejskie, place zabaw pełne zieleni aż po ciekawie zaaranżowane skwery w centrach miast. Jest jeden konkursowy warunek – to właśnie zieleń powinna mieć kluczową rolę dla kreowania wartości inwestycji. Zieleń w inwestycji ma wpływ na wiele aspektów przedsięwzięcia: wizualny, ekonomiczny, społeczny. Obecność zieleń stymuluje bioróżnorodność, niweluje skutki zmian klimatycznych, wpływa na zdrowie czy dobre samopoczucie mieszkańców miast. Nie mała jej rola w umacnianiu tożsamości miejsca

Nabór III edycji trwa do 31 lipca 2023

Inicjatorem może być każda osoba związana z projektem, ale zgłaszającym może być tylko inwestor. Realizacje muszą być skończone i oddane do użytkowania po 1 stycznia 2018 r. Wypełniony w języku angielskim formularz wraz ze zdjęciami należy przesłać do 31.07.2023 r. na adres mailowy: agnieszka.witych@zszp.pl.

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Nagradzane projekty promują inwestorów, ale są też doskonałą okazją do promocji dla projektantów, wykonawców, szkółkarzy i całych gmin i miast. 

Nie czekaj do ostatniej chwili, wyślij zgłoszenie już dziś i weź udział w konkursowej rywalizacji. 

Formularz i regulamin 🡺 agnieszka.witych@zszp.pl,  https://award.thegreencities.eu/

Więcej informacji 🡺 agnieszka.witych@zszp.pl,  https://pl.thegreencities.eu/

Do udziału w konkursie zapraszają Związek Szkółkarzy Polskich oraz Zieleń to życie.