13 września 2021

Europejska nagroda GREEN CITIES

Podziel się!

Zapraszamy inwestorów publicznych i developerów do udziału w konkursie o Europejską Nagrodę Green Cities. Celem konkursu jest promocja ambitnych, inspirujących i innowacyjnych realizacji zielonej infrastruktury.

Terenami zieleni pretendującymi do nagrody mogą być np.

  • ogród przyszkolny,
  • zieleń publiczna w dzielnicy mieszkaniowej,
  • ogród firmowy z miejscem do pracy,
  • ogród terapeutyczny przy szpitalu,
  • park miejski z programem sportowym i rekreacyjnym,
  • zieleń na terenach poprzemysłowych.

Projekty muszą być w pełni zrealizowane i oddane do użytkowania nie wcześniej niż 5 lat temu. Nagradzane projekty promują oprócz miasta, także inwestora, projektanta i wykonawcę. Udział w konkursie jest bezpłatny, zgłoszenia do 21 września 2021 r.

Konkurs odbywa się w ramach kampanii ‘Green Cities for Europe’, czyli „Zielone Miasto Europy”. Jej cel to zwiększenie wykorzystania roślin w przestrzeniach zurbanizowanych – dla dobra społeczności, środowiska, klimatu, a także na rzecz rozwoju gospodarczego aglomeracji. Nasz kraj reprezentuje w tym przedsięwzięciu Związek Szkółkarzy Polskich – organizacja, która zyskała rangę eksperta w dziedzinie zieleni i związanych z nią zagadnień.

Kto może uczestniczyć w konkursie?

Inicjatorem może być każda osoba związana z projektem, ale uczestnikiem konkursu może być tylko inwestor.

Jak się zgłosić?

Żeby zgłosić swój udział w Konkursie należy pobrać i wypełnić w języku angielskim formularz zgłoszeniowy i wysłać na adres GreenCitiesAward[at]enaplants.eu.

Więcej informacji?

Po szczegółowe informacji na temat Konkursu lub kampanii zapraszamy do kontaktu z biurem Agencji Promocji Zieleni – Joanną Filipczak, joanna.filipczak[at]zszp.pl, tel. 22 435 47 20.