4 czerwca 2019

Zgłoś swoją roślinę do Konkursu Roślin Nowości 2019

Podziel się!

Szanowni Państwo!

Już po raz drugi nowości roślinne zgłaszać mogą nie tylko wystawcy ZIELEŃ TO ŻYCIE! Zapraszamy do udziału w Konkursie Roślin Nowości wszystkich, którzy chcieliby upowszechnić i wypromować swoje rośliny - hodowców, szkółkarzy, twórców nowych odmian.

Organizowany przez Związek Szkółkarzy Polskich KONKURS ROŚLIN NOWOŚCI jest stałym wydarzeniem Międzynarodowej Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE (link do wystawy).  Jego celem jest szeroka promocja nowych, interesujących odmian drzew, krzewów, pnączy i bylin. Rośliny są oceniane i nagradzane przez międzynarodowe jury. Przyznawane jest także specjalne wyróżnienie dziennikarzy.

Udział w konkursie przynosi szereg korzyści związanych z promocją zgłaszanych nowości i ich twórców. Portrety roślin są publikowane nie tylko w wystawowym informatorze, na stronach internetowych (www.zielentozycie.pl, www.zszp.pl, www.e-katalogroslin.pl), ale też szeroko promowane są w krajowych i międzynarodowych magazynach ogrodniczych, programach telewizyjnych oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zwycięska roślina trafia także na okładkę Katalogu Szkółek.

Nagrody i wyróżnienia wręczane są podczas uroczystej ceremonii otwarcia wystawy, w obecności licznych dziennikarzy. Znakomita lokalizacja stoiska, na którym są prezentowane nowości zapewnia, że większość gości odwiedzających targi rozpoczyna wizytę na wystawie właśnie od zwiedzania konkursowej ekspozycji.

Konkurs Roślin Nowości to jedyny tego typu konkurs w kraju. Zachęcamy do obejrzenia laureatów Konkursu Roślin Nowości 2018, a także do zapoznania się ze szczegółami tegorocznej edycji.


Więcej o Konkursie Roślin Nowości