23 września 2015

IMPONUJĄCA KOLEKCJA TRAW W RYKACH

Podziel się!

IMPONUJĄCA KOLEKCJA TRAW W RYKACH

Jesień w Szkółce Roślin Ozdobnych Daglezja jest najpiękniejszą i wyczekiwaną porą roku. To właśnie wtedy zakwitają miskanty – kępiaste trawy ozdobne, których ostatnio coraz więcej pojawia się zarówno w ogrodach prywatnych, jak i zieleni publicznej. Właściciele szkółki i centrum ogrodniczego Daglezja Małgorzata i Artur Maj zgromadzili w Rykach największą na świecie kolekcję odmian miskanta chińskiego.

JESIENNE BARWY TRAW  to impreza organizowana na zasadzie „drzwi otwartych”, podczas której właściciele szkółki oprowadzają gości po ogrodzie i udzielają szczegółowych informacji o prezentowanych odmianach miskantów. Wydarzenie miało miejsce w weekend 12 i 13 września, towarzyszyły jej prelekcje Artura Maja na temat najpiękniejszych odmian traw, wystawa malarstwa lokalnej artystki Marianny Rodak, a także wykład Grzegorza Falkowskiego reprezentującego Związek Szkółkarzy Polskich.

Warto zaznaczyć, że impreza otwiera „sezon miskantów”, gdyż wiele z nich jest dopiero w początkowej fazie kwitnienia, a przebarwianie liści zacznie się zapewne w najbliższych dniach. Należąca do Związku Szkółkarzy Polskich szkółka Daglezja może pochwalić się także bogatą kolekcją szczepionych roślin iglastych, spośród których wiele zostało przywiezionych i wprowadzonych do sprzedaży jako pierwsze w Polsce i Europie. Rośliny te są pięknie wyeksponowane w ogrodzie pokazowym, który można swobodnie zwiedzać.