27 listopada 2012

Indagra 2012

Podziel się!

Nasze stoisko po raz drugi w Rumunii

Związek Szkółkarzy Polskich wraz z przedstawicielami 9 szkółek-firm należących do stowarzyszenia występował już po raz drugi na wspólnym stoisku podczas targów INDAGRA w Bukareszcie. Wystawa odbyła się na przełomie października i listopada, w dniach 31.10-4.11. Charakter tej dużej ogrodniczej wystawy przywodzi wspomnienia Targów Polagra z jej najlepszych czasów. Wystawcy to głównie firmy produkujące sprzęt i maszyny dla rolnictwa, producenci nasion, podłoży i osprzętu dla ogrodnictwa.

Nasze wspólne stoisko było jednym z niewielu  o charakterze szkółkarskim, obok stoiska  włoskiego i greckiego. Zwiedzający mogli zapoznać się z bogatym asortymentem roślin, jaki oferują producenci z polski, porozmawiać o możliwościach współpracy. Na stoisku informacyjnym Związku i Agencji dostępne były Katalogi Szkółek oraz katalogi roślin.

Celem ekspozycji naszych wystawców było podjęcie współpracy z klientami zajmującymi się hurtowym zakupem roślin, zaopatrzeniem centrów ogrodniczych oraz z firmami wykonującymi projekty i realizacje w architekturze krajobrazu.

Nasze stoisko odwiedził w pierwszym dniu Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi  Stanisław Kalemba, który  spotkał się oraz porozmawiał z każdym wystawcą indywidualnie. Następnie zwiedził targi produktów rolniczych, ogrodnictwa i sprzętu rolniczego.

Polski minister odbył też dwustronne spotkanie z ministrem rolnictwa Rumunii – Danielem Constantinem.

Ewa Łuczak