15 lipca 2020

Konkurs Roślin Nowości 2020

Podziel się!

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do udziału w Konkursie Roślin Nowości, organizowanym w ramach ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA ONLINE! Jest to konkurs dla wszystkich firm, które chcą popularyzować i promować swoje rośliny – hodowców i  szkółkarzy, wprowadzających nowe odmiany na rynek.

 

Celem konkursu jest szeroka promocja nowych, interesujących i o dużym potencjale handlowym drzew, krzewów, pnączy i bylin. W tym roku po raz kolejny rośliny zostaną ocenione przez międzynarodowe jury. W ramach promocji zgłoszonych do konkursu roślin swojego laureata wybiorą także przedstawiciele mediów branżowych, poprzez głosowanie mailowe, oraz ogrodnicy i miłośnicy roślin, w plebiscycie organizowanym na facebooku i/lub Instagramie.
Udział w konkursie związany jest z szeroką promocją samych nowości i zgłaszających je firm. Portrety roślin wraz z informacją o podmiocie zgłaszającym roślinę do konkursu są:

Informacja o nagrodzonych i wyróżnionych roślinach zostanie:

 Zgodnie z regulaminem konkursu, za nowości uważa się nowe taksony, które zostały wprowadzone do produkcji i/lub są sprzedawane w Polsce nie dłużej niż 5 lat. W konkursie nie mogą brać udziału odmiany, które pojawiły się już w poprzednich edycjach. Szczegółowe wymagania i kryteria oraz informacja, kto może zgłosić rośliny do konkursu, znajdują się w regulaminie.
Ze względu na wirtualny charakter konkursu w tym roku ogromne znaczenie będą miały zdjęcia i  informacje o zgłaszanych roślinach, na podstawie których jury będzie mogło wybrać laureatów. Materiały te będą także przekazywane mediom i szeroko publikowane w sieci, stąd potrzebnych jest od 3 do 5 zdjęć w wysokiej rozdzielczości wraz ze zgodą na ich publikację oraz wyczerpujące opisy roślin. 

Zgłoszenie nowych odmian do Konkursu odbywa się na podstawie Karty Zgłoszeniowej, wypełnionej odrębnie dla każdej odmiany, do której link znajdziecie Państwo poniżej.