17 maja 2024

Konkurs Roślinnych Nowości 2024 - ruszyły zgłoszenia!

Podziel się!

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do udziału w Konkursie Roślinnych Nowości, organizowanym w ramach Międzynarodowych Targów Roślin, Technologii Ogrodniczej i Architektury Krajobrazu ZIELEŃ TO ŻYCIE.  Jest to konkurs dla wszystkich firm, które chcą popularyzować i promować swoje rośliny – hodowców i  szkółkarzy, wprowadzających nowe odmiany na rynek.

Celem konkursu jest szeroka promocja nowych, interesujących i o dużym potencjale handlowym drzew, krzewów, pnączy i bylin. W tym roku po raz kolejny rośliny zostaną ocenione przez międzynarodowe jury, a swojego laureata wybiorą także przedstawiciele mediów branżowych, poprzez głosowanie mailowe, oraz ogrodnicy i miłośnicy roślin, w plebiscycie organizowanym w mediach społecznościowych. 

Udział w konkursie związany jest z szeroką promocją samych nowości i zgłaszających je firm. Rośliny i ich opisy wraz z informacją o podmiocie zgłaszającym są:

Informacja o nagrodzonych i wyróżnionych roślinach zostanie:

Zgodnie z załączonym regulaminem konkursu, za nowości uważa się nowe taksony, które zostały wprowadzone do produkcji i/lub są sprzedawane w Polsce nie dłużej niż 5 lat. W konkursie nie mogą brać udziału odmiany, które pojawiły się już w poprzednich edycjach. Ich pełna lista znajduje się pod linkiem: https://zszp.pl/rosliny/konkurs-roslin-nowosci/?year_id=665Ro%C5%9Bliny
Rośliny do konkursu mogą zgłaszać uczestnicy Międzynarodowych Targów Roślin, Technologii Ogrodniczej i Architektury Krajobrazu ZIELEŃ TO ŻYCIE oraz osoby nie biorące udziału w tym wydarzeniu. Szczegółowe wymagania i kryteria oraz informacja znajdują się w regulaminie konkursu.

Zgłoszenie nowych odmian do Konkursu odbywa się na podstawie Internetowego Formularza wypełnionego odrębnie dla każdej odmiany, do której link znajdziecie Państwo poniżej. 

UWAGA! Zgłoszenia należy wysłać oraz dokonać opłaty za udział w konkursie do 30 czerwca 2024 r. do godziny 23:59.

Zgłoszenia przesłane po tym terminie bądź nieopłacone zostaną odrzucone.
W razie pytań prosimy o kontakt g.falkowski@zszp.pl, tel. +48 605 515 595.

Organizatorzy Konkursu Roślinnych Nowości: