8 grudnia 2016

Międzynarodowa konferencja SZKÓŁKARSTWO-PERSPEKTYWY ROZWOJU

Podziel się!

Międzynarodowa Konferencja SZKÓŁKARSTWO – PERSPEKTYWY ROZWOJU.
-podsumowanie

 Z okazji 25-lecia istnienia i działalności Związku Szkółkarzy Polskich w dniach 29-30 listopada w Warszawie odbyła Międzynarodowa Konferencja SZKÓŁKARSTWO – PERSPEKTYWY ROZWOJU. W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięło udział 250 osób, w tym 99 członków Związku Szkółkarzy Polskich. Uczestnikami byli zarówno doświadczeni szkółkarze, jak i rozpoczynający swoją aktywność zawodową. Goście przyjechali z różnych regionów naszego kraju, ale także z Czech i Bułgarii.

Wśród zaproszonych prelegentów polskich i zagranicznych ekspertów byli Arie Blom – holenderski ekspert z zakresu hodowli, Henrich Lösing – specjalizujący się w ochronie roślin, oraz Brytyjczycy - Graham Spencer specjalizujący się w tematyce licencjonowania nowych odmian i znany ekspert marketingu – Nevil Stein. Uczestnicy wysłuchali także prezentacji znanych polskich ekspertów m.in. : prof. Gabriela Łabanowskiego, dr Szczepan Marczyński, dr Wiesław Szydło.

Prelegenci poruszyli kilka istotnych dla prowadzenia szkółki obszarów: z zakresu produkcji, ochrony przed patogenami, sprzedaż, marketing i zagadnienia prawne. Konferencja była okazją do zapoznania się z najnowszą ofertą produktów niezbędnych do prowadzenia szkółki, które prezentowane były przez partnerów i sponsorów konferencji. Bezcennym walorem były spotkania i dyskusje w kuluarach i przy stołach podczas posiłków. Atmosfera sprzyjała nie tylko pozyskiwaniu wiedzy, ale też wymianie poglądów i informacji, lepszemu poznaniu się i pozyskiwaniu nowych kontaktów.

 

Organizatorzy: Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni