20 stycznia 2023

Najbliższe szkolenia Agencji Promocji Zieleni

Podziel się!

Agencja Promocji Zieleni nowy rok rozpoczyna kilkoma nowymi blokami szkoleń na platformie www.szkolenia-zielen.pl.

Już w styczniu pierwsze szkolenie w bloku DRZEWA A GRZYBY W WARUNKACH MIEJSKICH,

31 stycznia odbywa się wykład GRZYBY NAJCZĘŚCIEJ SPOTYKANE NA DRZEWACH - JAK WPŁYWAJĄ NA DRZEWO, JAK REAGOWAĆ?

Oba tematy przedstawi dr Anna Kujawa – mykolog. Temat od dawna poszukiwany przez osoby, które dotychczas skorzystały w szkoleniu Rozpoznawanie drzew i krzewów w stanie bezlistnym czy w Szkoleniu Certyfikat Związku Szkółkarzy Polskich.

W lutym kolejny blok ZMIANY KLIMATU A NASADZENIA ROŚLIN W MIASTACH; z wykładami: ŁĄKI BYLINOWWE JAKO ALTERNATYWA DLA TRAWNIKÓW (2 lutego) oraz ZMIANY KLIMATU A NASADZENIA ROŚLIN NA RABATACH - ROŚLINY DO TRUDNYCH WARUNKÓW MIEJSKICH (6 lutego).
Wykłady poprowadzą dr hab. inż. Agata Jędrzejuk, prof SGGW i mgr inż. Natalia Kuźma. Oba tematy wychodzą naprzeciw potrzebom wprowadzenia nowych gatunków roślin w warunkach zieleni publicznej, które to znoszą niekorzystne zmiany klimatyczne.

Trzecim, nowym blokiem ZIELEŃ W STRUKTURZE I PRZESTRZENI MIAST, gdzie Paweł Lisicki w trzech marcowych spotkaniach omówi i przybliży: ZARZĄDZANIE TERENAMI ZIELENI W MIASTACH, KSZTAŁTOWANIE TERENÓW ZIELENI W MIASTACH, ZIELEŃ PRZYULICZNA W MIASTACH.

Już w lutym odbędzie się szkolenie z  – które to szkolenie powtarzane jest cyklicznie w grudniu i lutym każdego roku.

W marcu planowana jest pierwsza z 3 tegorocznych edycji szkolenia , kolejne w kalendarzu edycje planujemy na czerwiec i październik.

Daty SZKOLENIE WIOSENNE: I SESJA 8-9-10 marca, II SESJA 16-17 marca 2023 (zajęcia ONLINE na platformie ZOOM), III SESJA TERENOWA 23-24 marca lub 29-30 marca 2023 (zajęcia terenowe)
terminy mogą ulec modyfikacji