7 maja 2015

OGRODY DAISY w Pszczynie

Podziel się!

OGRODY DAISY w Pszczynie

OGRODY DAISY to wydarzenie organizowane przez Urząd Miejski w Pszczynie i Agencję Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej we współpracy z najlepszymi gospodarstwami szkółkarskimi z południowej Polski oraz pod patronatem Związku Szkółkarzy Polskich.

Zapraszamy w dniach 22-24 maja 2015.

Pierwsza odsłona OGRODÓW DAISY, powstałych w 2013 roku z inicjatywy szkółkarzy-wystawców, zakończyła się dużym sukcesem zyskując rzesze fanów wśród mieszkańców całego regionu śląskiego. 

OGRODY DAISY składają się z trzech części. Pierwsza, to gotowe ogrody pokazowe do zwiedzania zbudowane na terenie rynku i pszczyńskiej starówki. W 2014 roku na rynku zagościło ponad 10 000 roślin w ok. 500 odmianach, a rynek utonął w zieleni i kwiatach. 

Na drugą część składają się wydarzenia edukacyjne. 

Trzecia część to kiermasz ogrodniczy, gdzie zainspirowani wystawą odwiedzający mogą dokonać zakupów roślin i sprzętu do swoich ogrodów.

Otoczenie pięknej starówki, w tle majestatyczne Muzeum Zamkowe, bliskie sąsiedztwo Zabytkowego Parku Pszczyńskiego oraz kameralne koncerty na żywo wśród przygotowanych ogrodów stwarzają wspaniałą atmosferę imprezy.

 

Zapraszamy w dniach 22-24 maja 2015

 

Wystawcy ogrodu pokazowego - szkółki Związku Szkółkarzy Polskich: 

 Wszystkie informacje dostępne na http://ogrodydaisy.pszczyna.pl