4 czerwca 2020

Ogrody Hortulus Dobrzyca z tytułem Mistrza Krajowego AgroLigi 2019

Podziel się!

3 czerwca 2020 r. podczas Gali AgroLigi 2019 członek naszego stowarzyszenia Pan Piotr Bigoński wraz z małżonką Panią Iwoną Bigońską i córką Gabrielą odebrali z rąk pary prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy zaszczytny tytuł Mistrza Krajowego w kategorii Firmy. Gratulujemy sukcesu i gorąco polecamy wizytę w Hortulus Dobrzyca oraz w szkółce Państwa Bigońskich.

Ogrody Tematyczne Hortulus Dobrzyca (5,5 ha) to ponad 28 ogrodów o różnej tematyce i stylistyce. Goście podziwiać tu mogą m.in.: ogród japoński, francuski, wodny, leśny. Ciekawą grupę stanowią ogrody zmysłów np. ogród zapachu, ogród biały, ogród romantyczny czy ogród purpury i ognia, zaprojektowany w stylu śródziemnomorskim.

Ogrody Hortulus Spectabilis (8,5 ha) to założenie ogrodowo-parkowe. W ogrodach podziwiać można ogrody klasyczne, nowoczesne oraz te nawiązujące do historii Pomorza Zachodniego.
Imponującą atrakcją tego kompleksu jest największy na świecie labirynt grabowy, o powierzchni 1 ha, oraz znajdująca się w jego sercu 20 metrowa wieża widokowa.

Każdy z ogrodów posiada własną infrastrukturę: parkingi, toalety, bary i sklepy.

Na blisko 30 ha szkółki produkowane są rośliny ogrodowe zarówno na potrzeby własnego centrum ogrodniczego, jak i zewnętrznych odbiorców indywidualnych oraz zbiorowych.
W ofercie szkółki znajduje się ponad 3 500 gatunków i odmian roślin ozdobnych. 
W Centrum Ogrodniczym Hortulus znajdują się także rośliny rzadkie i egzotyczne, produkowane przez szkółki europejskie.