14 maja 2019

Podsumowanie 1. Forum Zielona Autostrada

Podziel się!

We wtorek (14 maja) odbyło się 1. Forum Zielona Autostrada. Mieliśmy przyjemność wziąć bezpośredni udział w wydarzeniu i być jego patronem merytorycznym. Wydarzenie odbyło się na terenie hali Targi Kielce i towarzyszyło targom Autostrada-Polska.

Prelekcje zostały zaprezentowane przez szerokie grono fachowców. Choć poruszyli oni różne aspekty, prelekcje cechowała wspólna idea - łączenie zieleni z drogowymi inwestycjami. Jak wspomina organizator wydarzenia: ,,To pierwsze tego typu wydarzenie od wielu lat łączące tematykę budownictwa drogowego z szeroko rozumianą zielenią. (...) Ten ciekawy temat nie jest zbyt często poruszany podczas różnorodnych branżowych konferencji odbywających się w Polsce. Tymczasem jest on i aktualny, i niezwykle ważny. Stąd pomysł redakcji „Zieleni Miejskiej”, aby wydarzenie poświęcone przydrożnej zieleni zorganizować właśnie podczas typowo drogowych targów branżowych."

W programie wydarzenia pojawił się także Związek Szkółkarzy Polskich. Weronika Czupa omówiła parametry jakościowe materiału szkółkarskiego zwracając uwagę zgromadzonych na skutki niewłaściwego wyboru roślin. Na uczestników wydarzenia czekała także niespodzianka. Na sam koniec do 10 z nich trafiło Zielone miasto ZIELEŃ PRZY ULICACH, wydawnictwo przekazane przez Agencję Promocji Zieleni.