30 listopada 2018

Międzynarodowa Konferencja SZKÓŁKARSTWO – SZANSE I WYZWANIA - Podsumowanie

Podziel się!

27-28 listopada 2018 r. w warszawskim Warsaw Plaza Hotel odbyła się konferencja SZKÓŁKARSTWO - SZANSE I WYZWANIA. Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość zdobyć aktualną i praktyczną wiedzę, poznać rozwiązania wspierające prowadzenie biznesu szkółkarskiego oraz nawiązać kontakty i wymienić się doświadczeniami. W konferencji wzięło udział 230 osób, w tym 98 osób stanowili członkowie Związku Szkółkarzy Polskich i osoby delegowane ze związkowych szkółek. Uczestnicy konferencji reprezentowali 96 miejscowości.

W roli prelegentów wystąpili praktycy i specjaliści z Polski i zagranicy. Wśród nich pojawili się zarówno szkółkarze z wieloletnim doświadczeniem, jak również eksperci spoza branży. Tematyka podzielona została na kilka obszarów:

  • rośliny - przyszłościowy asortyment;
  • ochrona - trudne w zwalczaniu choroby i szkodniki w uprawach szkółkarskich oraz alternatywne metody zwalczania chwastów;
  • produkcja - nowości techniczne w produkcji szkółkarskiej oraz zarządzanie nawadnianiem;
  • marketing - przyszłościowe trendy i ich wpływ na ogrodnictwo, budowanie marki w branży roślinnej oraz marketing wystawienniczy.

Ogromne dyskusje wzbudził temat dotyczący prawa wodnego. Ekspertka z zakresu orzecznictwa administracyjnego przedstawiła aktualne interpretacje i wyjaśnienia przepisów dotyczących obowiązującego od 1 stycznia 2018 Prawa Wodnego. Dużym zainteresowaniem i uznaniem uczestników cieszyły się również prezentacje dotyczące marketingu.

Dwa dni pełne ciekawego programu, dzielenia się doświadczeniami oraz wiedzą, kuluarowych rozmów w mniej formalnej atmosferze uczestnicy podsumowali jako bardzo udane. W ankietach wysoko oceniona została zarówno organizacja konferencji, jak również dobór tematyki i sami prelegenci.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, prelegentom i sponsorom wydarzenia!

 

Organizatorzy:

      

 

Patroni:                                                               Patroni medialni:

                                

Sponsorzy wiodący:

      

Sponsorzy: