13 czerwca 2019

Pożegnanie Pani Danuty Ulińskiej oraz Pana Kazimierza Kulasa

Podziel się!

Szanowni Państwo,

z głębokim żalem przekazujemy wiadomość o odejściu Pani Danuty Ulińskiej oraz Pana Kazimierza Kulasa.


Pani Danuta Ulińska była członkiem ZSzP od 1992 roku. Przez wszystkie lata aktywnie brała udział w życiu Związku. Wiele razy służyła swoją ekspercką wiedzą, którą bardzo chętnie się dzieliła. Była redaktorem merytorycznym Katalogu Roślin. Jako konsultant roślin wrzosowatych jest autorką większości opisów z działu roślin wrzosowatych www.e-KatalogRoslin.pl, współtworzyła ten dział od początku powstania koncepcji internetowego katalogu. W 2013 roku za swój wkład pracy na rzecz Związku Szkółkarzy Polskich otrzymała Srebrną Odznakę Honorową.

Msza święta żałobna odprawiona zostanie 14 czerwca 2019 roku (piątek) o godzinie 13:00 w kościele Matki Bożej Anielskiej w Skolimowie po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłej do groby na cmentarz miejscowy. 


Pan Kazimierz Kulas był członkiem Związku Szkółkarzy Polskich od samego początku istnienia stowarzyszenia. Był członkiem pierwszego zarządu ZSzP (lata 1991-1994). Mieliśmy przyjemność korzystać z gościnności Pana Kazimierza Kulasa podczas wycieczki uczestników zjazdu ZSzP we Wrocławiu w 2004 roku. W 2007 r. w podarował drzewa posadzone w imieniu ZSzP przy warszawskim pomniku Ku Czci Lotników Poległych w latach 1939-1945. W roku 2011 Pan Kazimierz Kulas uhonorowany Srebrną Odznakę Honorową ZSzP za społeczną działalność i swój wkład na rzecz Związku Szkółkarzy Polskich.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 15 czerwca (sobota) o godzinie 10:00 w kościele w  Pisarzowicach (woj. opolskie), po nich nastąpi pochówek w Brzegu przy ul. Starobrzeskiej o godzinie 11:30.


 

Na zawsze pozostaną w naszej wdzięcznej pamięci.
Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia i łączymy się w bólu.