30 maja 2018

Seminarium Zielone Miasto w Gdańsku

Podziel się!

Dzień dobry Pomorskie!

Zapraszamy na seminarium ZIELONE MIASTO!

Kolejna edycja tym razem w Gdańsku  12 czerwca 2018 r.  w godzinach 10.00 – 14.00, w Urzędzie Marszałkowskim ul. Okopowa 21/27.

Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.

Zaproszenie kierujemy do wszystkich którzy mają wpływ na zarządzanie i kształtowanie terenów zieleni publicznej w urzędach miast, powiatów i gmin, zarządach dróg, zarządów domów i innych jednostkach samorządu, a także innych jednostkach na terenie miejscowości takich jak spółdzielnie mieszkaniowe. Spotkanie jest bezpłatne. Obowiązują zapisy. Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy: prozielen@zszp.pl

W programie:

- Zieleń to nie kwestia wyboru. Co wpływa na prawidłowe funkcjonowanie zieleni?

Agnieszka Żukowska – prezes Agencji Promocji Zieleni

- Budowa publicznych terenów zieleni – rozwiązywanie problemów, wskazówki i zalecenia na konkretnych przykładach realizacji inwestycji.

Tomasz Samsel – z-ca Dyrektora d.s. budowy terenów zieleni w firmie wykonawczej, specjalista z 8-letnim doświadczeniem, doktorant na Wydziale Ogrodnictwa Biotechnologii i Architektury   Krajobrazu SGGW (praca pt. ,,Problemy przy realizacji inwestycji miejskich terenów zieleni i ich rozwiązywanie” pod kierunkiem prof. dr hab. Jacka Borowskiego)

- Drzewa w zieleni publicznej – zalecenia jakościowe, warunki sukcesu, sadzenie i pielęgnacja po posadzeniu. Polecane gatunki do warunków miejskich.

Lucjan Gursztyn – Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych GURSZTYN, Braniewo; szkółkarz, członek Związku Szkółkarzy Polskich

- Krzewy do przestrzeni publicznych. Gatunki i odmiany, zalecenia jakościowe, praktyka stosowania i utrzymania.

Dr Wiesław Szydło - Szkółka ,,Iglak Niewierz”, Niewierz k/Brodnicy

Wieloletni pracownik Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, wykładowca i szkoleniowiec, szkółkarz, członek Związku Szkółkarzy Polskich.