31 stycznia 2011

Szkółkarskie sukcesy w Essen

Podziel się!

 

Polskie wystąpienie na Międzynarodowych Targach Roślin (IPM) w ESSEN, organizowane przez Związek Szkółkarzy Polskich i Agencję Promocji Zieleni zostało zauważone i docenione. W pierwszym dniu targów odwiedziła je oficjalna delegacja gości targów na czele z Federalnym Vice Ministrem Rolnictwa Johannesem Remmelem. Na zaproszenie Związku Szkółkarzy Polskich stronę polską reprezentowali Marian Zalewski - Vice Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Konsul Generalna RP w Kolonii – pani Jolanta Róża Kozłowska, Kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Konsul Małgorzata Wejtko oraz Konsul Bronisław Jaworski.
Polscy goście specjalni wzięli udział także w spotkaniu z wystawcami, zapoznali się z ofertą, specyfiką i walorami polskich produktów prezentowanych na tych ważnych międzynarodowych targach.

Polskie stoisko ulokowane w centralnej części hali nr 9 widoczne było z daleka dzięki swej wielkości (100m2), spójnej i pomysłowej aranżacji i wyrazistym oznaczeniom i biało-czerwonym flagom. Prezentowały się na nim firmy szkółkarskie: CLEMATIS, Szkółka Pojemnikowa s.j. Sz. Marczyński, W. Piotrowski z Pruszkowa , Gospodarstwo Ogrodnicze, Tadeusz KUSIBAB z Krakowa, Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych, Joanna i Bronisław SZMIT z Pęchcina k/Ciechanowa, Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych, Bartłomiej WAŻYŃSKI ze Śleszyna, Szkółka Krzewów Ozdobnych, ZYMON z Tłokini Wielkiej. Do szkółkarzy dołączyła w tym roku firma F.H.U. WEKTOR, Mirosław Brych z Żor prezentująca kamień ogrodowy. Ponadto reprezentowany był Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni. Większość wystawców to stali uczestnicy – debiutantami byli szkółka Szmit oraz firma Wektor. Główne cele wystąpienia uczestników to prezentacja oferty odwiedzającym targi klientom z całej Europy i spoza niej, a także biorącym udział w targach firmom. Wystawcy poszukiwali nowych kontaktów handlowych i pracowali nad umocnieniem istniejących. Udział w targach wykorzystany został także do promocji polskiej produkcji szkółkarskiej i szkółek zrzeszonych w Związku Szkółkarzy Polskich oraz Międzynarodowej Wystawy ,,Zieleń to życie” odbywającej się corocznie w Warszawie (26-28 sierpnia 2011). Uczestnicy pozytywnie ocenili swój udział w wystąpieniu, wyrażając nadzieję na dobre efekty handlowe. Zadeklarowali także swój udział w przyszłorocznej edycji.

Informacje o udziale polskich wystawców i branży szkółkarskiej zamieściła telewizyjna Panorama (TVP2) oraz program Polska 24 w TVP Polonia.