11 marca 2022

Szkółkarze wspierają Ukrainę

Podziel się!

Zarząd Związku Szkółkarzy Polskich informuje, że na zebraniu w dniu 9 marca 2022 r. podjęto decyzję o wsparciu finansowym objętej wojną Ukrainy. 10 marca dokonaliśmy wpłaty środków na konto Polskiej Akcji Humanitarnej w kwocie 25 000 złotych. Pieniądze te pochodzą ze składek członków stowarzyszenia i były zaplanowane w budżecie na uczestnictwo w moskiewskiej wystawie branżowej, w której nie będziemy brali udziału.

Przekazane środki pozwolą zrealizować pomoc, której pilnie potrzebują ofiary wojny w Ukrainie – ludność cywilna, pozostająca i walcząca o wolność i niezależność swojego kraju oraz uchodźcy. W ten sposób chcemy wyrazić solidarność członków Związku Szkółkarzy Polskich z Ukrainkami i Ukraińcami. Dalsza nasza pomoc będzie uzależniona od rozwoju sytuacji.

Jednocześnie informujemy, że wielu naszych członków indywidualnie niesie pomoc uchodźcom, zapewniając kobietom i dzieciom dach nad głową, organizując miejsca pobytu rodzinom, dając pracę, angażując się w zbiórki darów i ich wysyłkę. Zarząd pragnie podziękować wszystkim tym osobom za ich bezcenną pomoc.

Wierzymy, że nasze wspólne działania mają sens!

Слава Україні!