17 listopada 2011

Szkółki ZSZP na wystawie INDAGRA 2011

Podziel się!

Szkółki ZSZP na wystawie INDAGRA 2011

Wystawa Indagra to najważniejsza wystawa ogrodnicza w Rumunii. W tegorocznej edycji wystawy wzięło udział ponad 400 wystawców i odwiedziło ją ok. 40 000 osób, w tym, jak podają organizatorzy około 30% profesjonalistów.  Na wystawie prezentują się głównie firmy z działu zaopatrzenia i techniki dla rolnictwa i ogrodnictwa.

Po raz pierwszy w wystawie wzięła udział mocna reprezentacja polskiego szkółkarstwa. Swoją ofertę przedstawiło 9 firm z ZSzP: Clematis Szkółka Pojemnikowa s.j, Duet s.j., Homa E., Homa-Kosakowska K. Szkółka Roślin Ozdobnych, Grąbczewscy – Szkółka Runów, Szkółki Kurowscy, Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych J.i B. Szmit, Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych E.i B.Ważyńscy, Wybicki Szkółka Drzew, Krzewów Ozdobnych i Róż, Zymon –Szkółka Krzewów Ozdobnych oraz Agencja Promocji Zieleni i Związek Szkółkarzy Polskich. 

Prezentacja naszych szkółek cieszyła się sporym zainteresowaniem zwiedzających. Stoisko ZSzP wyróżniało się na tle innych bardzo ładną ekspozycją. Klienci chwalili doskonałą jakość materiału i bogaty asortyment. Sąszanse na to, że polskie rośliny spełnią oczekiwania rumuńskich odbiorców i będą skutecznie konkurować z włoskim lub holenderskim materiałem szkółkarskim. 
 
Dodatkowym miłym akcentem były odwiedziny przedstawicieli ambasady RP w Rumunii. Wszystkie firmy polskie zostały też zaproszone na spotkanie na którym pani Radca – Halina Gołębicka przedstawiła sytuację ekonomiczną w kraju oraz opisała szanse i zagrożenia w handlu z rumuńskimi klientami. Z pewnością można liczyć na pomoc ze strony ambasady jeśli chodzi o kontakty z rumuńskimi kontrahentami.