28 lutego 2016

Targi ogrodnicze GARDENIA - podsumowanie

Podziel się!

Targi Ogrodnicze Gardenia

 
X edycja Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA, odbyła się w dniach 25-27 lutego 2016 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. 
Związek Szkółkarzy Polskich objął targi patronatem branżowym. 
Wspólne stoisko ZSzP i APZ miało powierzchnię 30 m².
 
Na stoisku głównie udzielaliśmy informacji na temat:
 • stron internetowych www.e-katalogroslin.pl i www.zszp.pl, 
 • Konferencji Szkółkarskiej z okazji 25. lecia ZSzP - po raz pierwszy ogłosiliśmy informację o jej organizowaniu, 
 • zwolnienia z wpisowego z okazji 25. lecia ZSzP dla nowo przyjmowanych szkółek,
 • polecanych przez nas wydawnictw, 
 • międzynarodowej Wystawy „Zieleń to Życie”. 
Zainteresowanym rozdawaliśmy nasze materiały promocyjne: Katalog Szkółek, broszurę „Gdzie kupić rośliny”, zalecenia jakościowe, ulotki promujące nasze strony internetowe. Na naszym stoisku gościliśmy wiele osób i przedstawicieli firm, z którymi współpracujemy. Miło nam było także gościć wielu członków ZSzP, którzy mimo braku stoiska na wystawie, przyjechali ją odwiedzić.
 
 
W tym roku Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA były częścią bloku targowego wspólnie z Targami Produktów Świątecznych i Okazjonalnych SPECIAL DAYS, Targami Mody. 
 
Materiał roślinny pokazało łącznie 84 wystawców, w tym 32 szkółki zrzeszone w ZSzP (wg danych z katalogu wystawy – dział wystawy: materiał roślinny).
 
Szkółki ZSzP tradycyjnie stanowiły trzon ekspozycji roślinnej. Większość działu szkółkarskiego zgromadzona została w Pawilonie 3A. 
 
Najlepiej widoczne i wyeksponowane były tradycyjnie już szkółki z Regionu Wielkopolskiego. Prezentowały się pięknie na dużych, wyspowych stoiskach, profesjonalnie zaprojektowanych i zaaranżowanych. 
Walory stoisk docenili organizatorzy przyznając nagrodę Acanthus Aureus następującym firmom z naszego pawilonu 3A
 • SZKÓŁKA BYCZKOWSCY Krzysztof Byczkowski
 • ALLPLANTS Mateusz Krzewicki Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych Karol I. Piątkowski
 • WYBICKI SZKÓŁKA DRZEW, KRZEWÓW OZDOBNYCH I RÓŻ
 • FRUCTOPLANT Sp. z o.o.
 • CYRZAN – Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych
 • ZIDIOFLORA Sp. z o.o.
Inny konkurs targów to GRAND PRIX GARDENII. W kategorii roślinnej statuetkę otrzymali:
GRAND PRIX GARDENII - wybór sądu konkursowego oraz wybór internetowy: Agnieszka Pelczar-Kałuzińska i Michał Kałuziński A&M Kałuzińscy Szkółka Polskie Korzenie za Jałowiec płożący "Salamander"
 
GRAND PRIX GARDENII - wybór zwiedzających: Gospodarstwa Szkółkarskiego Ciepłucha za „Królewskie rododendrony"
 
Serdecznie gratulujemy laureatom!
 
Bardzo bogaty był tegoroczny program wydarzeń na Gardenii. Między innymi: seminarium Miejska Sztuka Ogrodowa. Tematem przewodnim była „Zieleń, która aktywizuje i edukuje, Warsztaty „Ogród marzeń tworzony z pasją” – prowadzony przez Marka Jezierskiego, „Miejska dżungla” przygotowana przez firmę GARTE. „Pogotowie projektowe” - Spotkania ze specjalistami z Katedry Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Konkurs INSPIRACJE-ARANŻACJE zorganizowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów.