4 grudnia 2007

Walne Zgromadzenie Członków 2007

Podziel się!

XVII Walne Zgromadzenie Członków już za nami. Odbyło się w dniach 26-29 listopada 2007 roku w pięknie położonym hotelu Jawor w Jaworzu k/ Bielska-Białej. Zgromadzenie miało charakter sprawozdawczy, ale także szkoleniowy. Rozpoczęło się od całodziennego wykładu angielskiego specjalisty na co dzień zajmującego się consultingiem i doradztwem w dziedzinie szkółkarstwa. Szkolenie pt. Produkcja i Rentowność Szkółki, Usprawnienie Produkcji  zorganizowała Agencja Promocji Zieleni, a poprowadził je David Gilchrist.

W dniach 27-28 listopada toczyły się obrady sprawnie prowadzone przez p. Emila Homę i p. Kazimierza Komstę. Wysłuchano sprawozdań z działalności Zarządu Związku oraz działalności APZ w ostatnim roku, zatwierdzono sprawozdanie i wynik finansowy, poruszono wiele tematów w dyskusji. Między innymi temat udziału w wystawach krajowych i zagranicznych oraz kierunku wycieczki zagranicznej. Nowi członkowie Związku, przyjęci w ostatnim roku, przedstawili się zgromadzeniu i otrzymali certyfikat członkostwa i znaczek Związku.  Bolesław Pieczyński z RCDRRiOW w Radomiu przybliżył wszystkim tematykę funduszy unijnych dostępnych dla rolników w latach 2007-2013, a Trajan Szuladziński odpowiadał na liczne pytania dotyczące VATu w rolnictwie. Okazuje się, że tematy finansowe zawsze są oczekiwane i potrzebne.

Oprócz obrad i licznych szkoleń w programie Zjazdu znalazły się też takie atrakcje, jak wycieczka do okolicznych szkółek ? pp. Milczyńskich i pp. Puzoniów, uroczysta kolacja Walnego Zgromadzenia. Dużym powodzeniem cieszyła się biesiada góralska, która odbyła się w pobliskim ?Gościńcu Szumnym?. Do tańca przygrywała kapela ?Beskid?, a Baca Janek zabawiał dowcipami góralskimi i organizował konkursy sprawnościowe. Mistrzów było wielu, a wszyscy bawili się wyśmienicie.

Na zakończenie Zjazdu, tradycyjnie już, zorganizowano wycieczkę o charakterze turystycznym do Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Można było poznać kawałek historii Śląska i rodu książąt pszczyńskich - Hochbergów.