25 marca 2011

Wielkopolski Rolnik Roku

Podziel się!

Wielkopolski Rolnik Roku

Z przyjemnością informujemy, że rodzinne gospodarstwa naszych członków – Szkółki Piątkowski i Zymon zostały wyróżnione w konkursie Wielkopolski Rolnik Roku.

W niedzielę 20 marca w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala X edycji Konkursu. W jej trakcie Wojciech Jankowiak , wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego i Krzysztof Grabowski członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego wręczyli statuetki "Siewcy" dla najlepszych rolników województwa Wielkopolskiego.

Przedmiotem oceny członków Kapituły Konkursu podczas wizytacji gospodarstw są: poziom produkcji i nowoczesność technologii, organizacja gospodarstwa i racjonalność wyposażenia, możliwe do oceny efekty ekonomiczne, ochrona środowiska, estetyka obejścia, ogólna ocena kandydata.
Państwo Piątkowscy prowadzą gospodarstwo szkółkarskie z ponad 65-letnią tradycją. Gospodarstwo jest przedsięwzięciem rodzinnym, w którym obecnie pracuje trzecie pokolenie. Członkami naszego stowarzyszenia są: Karol Piątkowski, Anita Piątkowska, Artur Piątkowski.

Państwo Zymonowie prowadzą szkółkę od 1977 roku i cały asortyment produkuja we własnym zakresie. Uzyskali za nią wiele nagród - w 2004 roku certyfikatu jakości „Wielkopolska Jakość”, dwa złote medale na wystawie "Polagra 2004" oraz złoty medal na targach "Polagra 2005". Członkiem naszego stowarzyszenia jest Stanisław Zymon.