8 lipca 2015

Wycieczka Czechy Węgry

Podziel się!

Wycieczka Czechy Węgry

W dniach 20-28 czerwca 2015 r. trzydziestopięcioosobowa grupa członków Związku Szkółkarzy Polskich przebywała z wizytą branżową w Czechach i na Węgrzech.

Pobyt w Czechach rozpoczęto od zwiedzania Pragi i jej przepięknych ogrodów, ogrodu botanicznego Troja, pałacu i ogrodów Waldsteina, ogrodów królewskich oraz arboretum w Pruhonicach. Poza Pragą odwiedziliśmy szkółki Arboeko, Montano, Balatka, Holzbecher oraz arboretum Szmelcovna i arboretum Mendla.

Na Węgrzech zwiedziliśmy szkółki: Gurisati, Perintkert, Prenor, Hari, Birokert, Alsotekeresi, Kerekes oraz centrum sprzedaży hurtowej Profi Partner Kft. W czwartek 25 czerwca odbyła się uroczysta kolacja z udziałem zarządu węgierskiego stowarzyszenia szkółkarskiego. Poza programem branżowym uczestnicy mieli okazję zwiedzić ciekawe miejsca, zażyć kąpieli w Balatonie oraz źródłach termalnych, zwiedzić Budapeszt, poznać bliżej węgierski folklor oraz madziarską kuchnię.

Wycieczka była bardzo udana, a jej świetną organizację zawdzięczamy przede wszystkim Panu Jarosławowi Chabinowi, który przygotował cały program pobytu na Węgrzech, służył nam jako przewodnik i pilot, a przede wszystkim gościł nas u siebie jak swoich przyjaciół. Wycieczkę realizowała firma Madart Pani Małgorzaty Hałkowskiej, która osobiście czuwała nad całością i profesjonalnie przewodziła grupie po Czechach.

Zapraszamy do obejrzenia galerii ze zdjęciami z wycieczki.