11 stycznia 2010

Wycieczka do Północnych Włoch

Podziel się!

Szanowni Państwo,

Zarząd podjął decyzję o organizacji w dniach 12-18 czerwca 2010 wycieczki do Włoch, do ich części północnej. Program przedstawiany podczas Walnego Zgromadzenia został nieco zmieniony. Staraliśmy się uwzględnić uwagi szkółkarzy, jakie otrzymujemy w po kolejnych wycieczkach, a także dotyczące tego konkretnego kierunku. W rezultacie powstał program bardzo interesujący, zawierający zarówno ogrody i atrakcje turystyczne jak i bogatą część profesjonalną – szkółki. Wizyty w szkółkach jeszcze nie są potwierdzone, tak więc w tej części program może jeszcze ulec zmianie.
Zarezerwowane są już hotele**** oraz bilety na przelot i powrót PLL LOT. Wybraliśmy tego przewoźnika z uwagi na bezpieczeństwo terminu i odloty z Warszawy, a przede wszystkim z powodu bardzo korzystnych godzin lotów (oszczędność na jednym noclegu). Nie zarezerwowaliśmy kolacji w hotelach z wyjątkiem pierwszego dnia wycieczki. Takie sugestie otrzymujemy od kilku lat od uczestników.
Rezerwacją hoteli, przelotów i przejazdu oraz częścią turystyczną zajmie się biuro podróży Cortina Travel, które specjalizuje się w wyjazdach do Włoch.
Na ostatnim zebraniu zarząd podjął decyzję, że osoby towarzyszące (nie będące członkami Związku) płacą wyższą cenę za wycieczkę. Związek bowiem ponosi koszty organizacji, które członkowie pokrywają ze składki, a osoby towarzyszące pokryją je zwiększoną ceną wycieczki.

CENA WYCIECZKI obliczona na podstawie kursu EUR z dnia dzisiejszego WYNOSI:
3600, 00 zł -dla członka ZSzP
i
4400,00 zł -dla osoby nie będącej członkiem ZSzP
PRZY ZAŁOŻENIU, że grupa liczy ok. 40 osób.

Cena zawiera:
a/ zakwaterowanie – 6 noclegów w hotelach 4- gwiazdkowych standardu lokalnego , w pokojach 2 - osobowych z łazienkami ;
b/wyżywienie :
6 śniadań w formie bufetu i 1 kolacja (bez napoi) w hotelu Milan Speranza Au Lac w Stresie ;
c/ubezpieczenie turystyczne KL+ NNW+ BP do 10.000,00 Eur w AXA dla
każdego uczestnika wycieczki;
d/autokar standardu zachodniego na terenie Włoch od 12 do 18 czerwca 2010 do realizacji programu wycieczki z obsługą 1 kierowcy ;
e/ obsługę pilota na cały czas trwania wycieczki
f/ przelot liniami LOT na trasie Warszawa- Mediolan- Warszawa w klasie turystycznej,
* Bagaż rejestrowany przewożony w luku samolotu – 20 kg na osobę
* Bagaż nierejestrowany przewożony na pokładzie samolotu- 1 sztuka o wadze do 6 kg
g/ rejs statkiem „ Mantua o Zachodzie Słońca” wraz z kolacją (menu na bazie mięsnej) na pokładzie.

Dodatkowo płatne będą:
- rejs statkiem po jeziorze Como;
- obiad na jednej z Wysp Boromejskich;
- degustacja wina w jednej z winnic nad jeziorem Garda;
- „Ostatnia Wieczerza” Leonarda da Vinci
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- przewodnicy miejscowi;
- zamawiane w hotelach napoje i korzystanie z zawartości mini barków w pokojach;

Tak więc cena nie jest ostateczna i jeszcze może ulec zmianie, również ze względu na zmianę kursu EUR. Całość kosztów ostatecznie będzie rozliczona wg faktur dotyczących wyjazdu.

Koszt dodatkowo płatnych atrakcji na podstawie cen z roku 2009 wynosi:
a/ rejs po jeziorze Como – min. 40 EUR/osoba
b/ obiad na jednej z wysp – min. 30 EUR/osoba
Jeżeli czas pozwoli, to postaramy się zarezerwować restaurację i nie zamawiać jednolitego menu dla grupy, tak, aby każdy mógł zrealizować własne upodobania.
c/ degustacja wina Bardolino – od 35 EUR do 70 EUR /osoba w zależności od wariantu. Za 70 EUR wariant z 4 gatunkami wina + 1 grappa + kolacja.
d/ Ostatnia Wieczerza – 15 EUR/ osoba
e/ przewodnicy w Weronie i Mediolanie – ok. 10 EUR/osoba
Dodatkowe elementy programu będą jeszcze z Państwem konsultowane, ale już teraz podajemy ich koszt, aby można było wziąć je pod uwagę przy podejmowaniu decyzji.

Prosimy wszystkich chętnych o jak najszybsze zgłaszanie się na wycieczkę (faksem, mailem, telefonicznie) i wniesienie przedpłaty w wysokości 50%podanej ceny do dnia 22 stycznia 2010 roku na konto:
Związek Szkółkarzy Polskich
Al. Jana Pawła II 80 lok.71
00-175 Warszawa
77 1240 2063 1111 0010 0185 0625

za członków – 1800,00 zł, za osoby towarzyszące – 2200,00 zł

UWAGA! Tylko przedpłata gwarantuje udział w wycieczce!.
Zdajemy sobie sprawę, że termin wpłaty jest bardzo krótki, lecz spowodowane jest to koniecznością wniesienia bezzwrotnej zaliczki do hoteli. Czerwiec to tzw. wysoki sezon we Włoszech i hotele, obawiając się nie dojechania grupy, żądają takich przedpłat. Tak więc do 22 stycznia 2010 musimy zebrać grupę chętnych 38 osób i mieć na koncie ich przedpłatę!
Po zebraniu grupy i podpisaniu umowy przez ZSzP bezkosztowa rezygnacja z wycieczki nie będzie możliwa. Jeżeli ktoś z Państwa obawia się utraty wpłat, to jest możliwość wykupienia dodatkowej opcji ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy. Trzeba to jednak zrobić zaraz po 22 stycznia, nie później niż do 2 lutego 2010. Dodatkowe ubezpieczenie to koszt rzędu 3,5% od kosztów wycieczki, czyli około 125zł – 155 zł, a gwarantuje zwrot kosztów w określonych przez Ogólne Warunki Ubezpieczenia przypadkach.
Prosimy także przy zgłoszeniu na wycieczkę od razu podać, kto z Państwa będzie korzystał z dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy.

Do informacji dołączam PROGRAM WYCIECZKI, który może ulec jeszcze niewielkim zmianom i gorąco zachęcam, bo naprawdę warto zobaczyć te wszystkie piękne miejsca i poznać szkółki włoskie.

Łączę pozdrowienia i czekam na zgłoszenia

Małgorzata Gawryluk
Związek Szkółkarzy Polskich
al. Jana Pawła II 80 lok.71
00-175 Warszawa
twl./fax +48 22 435 47 22
www.zszp.pl