4 grudnia 2023

Wycieczka do szkółki SUTKOWSCY

Podziel się!

W ramach Walnego Zgromadzenia Członków Związku Szkółkarzy Polskich 29 listopada mieliśmy przyjemność gościć w Szkółce Drzew i Krzewów Ozdobnych Sutkowscy.

Nasza grupa – ponad 50 osób – została serdecznie przyjęta przez gospodarzy: Karolinę Sutkowską, Michała Sutkowskiego i Iwonę Sutkowską.

Gospodarstwo Sutkowskich jest jednym z największych w kraju producentów szkółkarskich, specjalizujących się w uprawie szerokiego asortymentu drzew i krzewów iglastych. Naocznie przekonaliśmy się, że rośliny rosną po horyzont, a powierzchnia  gruntowych upraw roślin ozdobnych to bagatela 160 ha!

To, co przykuło naszą uwagę, to różnorodność gatunków i odmian, najwyższa jakość produkowanego materiału szkółkarskiego oraz idealna czystość i porządek. Rośliny są posadzone w precyzyjnie wymierzonych odstępach, rosną równo i prezentują się niczym wojskowa kompania reprezentacyjna!

Nowoczesne obiekty, tunele, sprzęt i maszyny oraz nowe powierzchnie do upraw kontenerowych w niezwykły sposób harmonizują ze świadkami historii tego miejsca – zabytkowymi zabudowaniami. Podobnie właściciele – nowocześni przedsiębiorcy – przyjęli nas ze staromodną otwartością, życzliwością i rodzinnym ciepłem.

Po objeździe pól i zwiedzeniu szkółki, przy rozgrzewających wyrobach własnych p. Iwony (m. in. z pigwowca i derenia), bo pogoda tego dnia była mroźna, zostaliśmy nakarmieni pysznym obiadem.

Dziękujemy serdecznie rodzinie Sutkowskich za tak serdeczne przyjęcie,

gratulujemy wspaniałej szkółki i życzymy wszelkich sukcesów!