29 stycznia 2013

Wystawa IPM Essen 2013

Podziel się!

Wystawa IPM Essen 2013

Po raz kolejny członkowie Związku Szkółkarzy Polskich pokazali siłę polskiego szkółkarstwa.

12 firm ze Związku wraz z APZ i ZSzP zaprezentowało się na dwóch okazałych stoiskach wyspach o łącznej powierzchni 210 m2:  

 1. BIELICKI Krzysztof Szkółka Krzewów Ozdobnych
 2. BÓR Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych
 3. CLEMATIS, Sz. Marczyński, W. Piotrowski Sp.j. Szkółka Pojemnikowa
 4. DĘBSCY Agnieszka i Piotr Gospodarstwo Ogrodniczo-Rolne, DĘBSCY Jolanta i Andrzej Gospodarstwo SzkółkarskieDĘBSKI Krzysztof Gospodarstwo Ogrodniczo-Szkółkarskie
 5. FRYSZKOWSCY Szkółka Drzew i Krzewów
 6. HOMA Emil, Homa-Kosakowska Krystyna Szkółka Roślin Ozdobnych
 7. KUROWSCY Szkółki
 8. KUSIBAB Tadeusz Gospodarstwo Ogrodnicze
 9. SUTKOWSCY Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych
 10. SZMIT Joanna i Bronisław Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych
 11. WAŻYŃSCY Ewa i Bartłomiej Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych
 12. ZYMON Szkółka Krzewów Ozdobnych

Nowy projekt zabudowy, spójny przekaz graficzny, biało-czerwone akcenty, logotypy Związku oraz imponujące rośliny przyczyniły się do tego, że stoisko wyraźnie wyróżniało się spośród innych. Nie pozostawiało nikogo obojętnym, tym bardziej, że zostało zlokalizowane na samym początku hali numer 9.0. Jak zwykle polska ekspozycja zachwycała zwiedzających, świetna jakość roślin wabiła kontrahentów, którzy licznie odbywali rozmowy z naszymi szkółkarzami. Rośliny wyprodukowane w naszym kraju są wysoko oceniane i poszukiwane przez handlowców z innych państw.

Cała wystawa zajmowała powierzchnię 105 000 m2. W tym roku wzięło w niej udział 1 537 wystawców z 46 krajów. Został pobity rekord, jeśli chodzi o liczbę zwiedzających (po dwóch pierwszych dniach -  30 500 osób). W sumie organizatorzy oszacowali liczbę zwiedzających na 60 000 osób.
Organizatorzy podkreślali utrzymujący się, międzynarodowy charakter targów oraz pojawienie się wystawców z nowych krajów, takich jak Korea i Sri Lanka.

Partnerem corocznego Międzynarodowego Forum Europy Wschodniej były kraje nadbałtyckie - Litwa, Łotwa i Estonia. Wystawie towarzyszyły jak co roku liczne prezentacje, seminaria, pokazy florystyczne. Do konkursu Innowacje IPM 2013 wpłynęły 53 zgłoszenia, które nagrodzono w 9 kategoriach.