9 grudnia 2014

XXIV Walne Zgromadzenie Członków Związku Szkółkarzy Polskich 2014

Podziel się!

XXIV Walne Zgromadzenie Członków Związku Szkółkarzy Polskich 2014

W dniach 24-26 listopada 2014 roku w Hotelu Scandic we Wrocławiu odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Związku Szkółkarzy Polskich. Zjazd rozpoczął się od powitania i przedstawienia 14 nowych członków zwyczajnych, którym wręczono certyfikaty członkowskie oraz znaczki z logo ZSzP. Minutą ciszy uczczono pamięć Kazimierza Komsty, wieloletniego członka Związku. Następnie prezes Zarządu Marek Majewski przedstawił sprawozdanie z działalności Związku w ostatnim roku oraz zamierzenia na rok następny. Walne Zgromadzenie Członków jednogłośnie udzieliło absolutorium Zarządowi Związku Szkółkarzy Polskich.

Podczas uroczystej kolacji prezes Majewski w imieniu wszystkich członków złożył serdeczne podziękowania pani Małgorzacie Gawryluk, kierownikowi biura ZSzP, za jej wieloletnią pracę i wkład na rzecz Związku. Pani Małgorzata Gawryluk z końcem roku odchodzi na emeryturę, ale będzie kontynuowała współpracę ze Związkiem w ramach określonych zadań. Prezes Marek Majewski wręczył też przyznane przez Zarząd Srebrne Odznaki Honorowe dla zasłużonych członków naszego stowarzyszenia.

Odznaczeni zostali:

  • Włodzisław Barcikowski
  • Katarzyna Łazucka-Cegłowska
  • Janusz Szewczyk
  • Sylwester Tomszak
  • Bożena Wrona
  • Bronisław Wrona

Drugi dzień Walnego był poświęcony seminariom oraz dyskusji podsumowującej zjazd oraz sprawy członkowskie. Członkowie wysłuchali 2 wykładów: członka ZSzP Tomasza Michalika reprezentującego Vitroflorę Grupę Producentów Sp. z o.o. na temat własności intelektualnej w szkółkarstwie oraz prawnika Łukasza Martyńca na temat sukcesji międzypokoleniowej i zabezpieczenia majątku. Oba wykłady były bardzo interesujące, sprowokowały wiele pytań oraz ciekawą dyskusję. Z treścią prezentacji członkowie mogą zapoznać się po zalogowaniu do portalu. Wieczorem, już po oficjalnym zamknięciu Walnego, członkowie mieli przyjemność obejrzeć slajdy oraz wysłuchać relacji pani Joanny Widaj z wycieczki szkółkarzy do Japonii, która odbyła się na przełomie października i listopada b.r..
Ostatniego dnia uczestnicy Walnego odwiedzili 2 szkółki naszych członków: Gospodarstwo Ogrodnicze Bodnar oraz Szkółkę Roślin Ozdobnych Mykita i Szymański. Obie szkółki to prężnie działające, dynamicznie rozwijające się gospodarstwa, produkujące wysokiej jakości materiał szkółkarski.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Walnego oraz wizyty w szkółkach.