25 września 2012

ZIELEŃ DLA WSZYSTKICH - Dożynki Szkółkarskie 2012

Podziel się!

ZIELEŃ DLA WSZYSTKICH – DOŻYNKI SZKÓŁKARSKIE 2012

- pod tym hasłem po raz czwarty odbyła się jesienna prezentacja materiału szkółkarskiego szkółek z Regionu Południowego Związku Szkółkarzy Polskich.

Po raz pierwszy spotkanie odbyło się w nowej formule. Tym razem impreza  ,,wyszła” poza granice  szkółki  i szkółkarze zaprosili zwiedzających do parku. Scenerią Wystawy był piękny Park Zamkowy w Pszczynie. Oprócz branżowych gości – projektantów, wykonawców, szkółkarzy i przedstawicieli handlu Wystawę odwiedzili mieszkańcy Pszczyny i okolic. Aby umożliwić prezentację szerszej grupie publiczności wydarzenie zaplanowano aż na 3 dni – od piątku do niedzieli. Dzięki pięknej pogodzie zwiedzających – zwłaszcza w sobotę i niedzielę było bardzo wielu.

Piątek – pierwszy dzień Wystawy upłynął natomiast pod znakiem ciekawych wykładów i prezentacji. Wysłuchało ich ok. 70 osób. Na temat różaneczników – walorów, wymogów i możliwości stosowania ich w miastach opowiedział prof. Piotr Muras z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Pani Hanna Grzeszczak-Nowak z Arboretum w Wojsławicach i Uniwersytetu Wrocławskiego przekonywała do polskich odmian liliowców i ich atutów w zieleni publicznej i w ogrodach przydomowych.  

O praktycznych aspektach jesiennego nawożenia trawników mówiła Pani Krystyna Bargieł z firmy Everris. Na zakończenie uczestnicy wysłuchali prezentacji na temat ,,relacji pomiędzy architekturą, zielenią i przestrzenią” Pani architekt Anny Gierackiej z Pracowni Prostolinijnie, która przekonywała do wagi harmonii w projektowaniu, czerpania z wzorów z lokalnej kultury i krajobrazu oraz naturalnego piękna roślin.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ