19 marca 2019

ZWIĄZEK SZKÓŁKARZY POLSKICH NA ŚWIATOWYCH TARGACH NIERUCHOMOŚCI MIPIM 2019 W CANNES

Podziel się!

W dniach 12-15 marca we francuskim Cannes odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń sektora nieruchomości na świecie: Międzynarodowe Targi Nieruchomości i Inwestycji MIPIM 2019.

Z okazji 30. edycji targów MIPIM 2019, w Pałacu Festiwalowym powstało stoisko narodowe przygotowane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu (PAIH) oraz polskie firmy i regiony, na którym zaprezentował się Związek Szkółkarzy Polskich. To pierwsza w historii MIPIM wspólna polska ekspozycja prezentująca innowacyjną ofertę dla globalnego rynku nieruchomości.

Podczas targów promowaliśmy rolę roślin we współczesnej infrastrukturze miejskiej i prezentowaliśmy się jako platforma łącząca inwestorów, architektów i wykonawców ze specjalistami ogrodniczymi i dostawcami roślin. Targi były okazją do rozmów z władzami największych polskich miast (Warszawy, Gdańska, Wrocławia, Łodzi), wzięcia udziału w ciekawych seminariach, prezentacjach i panelach dyskusyjnych. Gościliśmy na naszym stoisku ministra Tadeusza Kościńskiego, podsekretarza stanu Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Udział Związku Szkółkarzy Polskich w targach MIPIM był możliwy dzięki przystąpieniu do konkursu organizowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, która finansowała narodowe stoisko. Znaleźliśmy się w elitarnym gronie 8 zakwalifikowanych do projektu firm: PZU TFI, Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park, SEEDiA, Hyper Poland, WWAA, Forma Caprichoza, miasto Lublin.

Międzynarodowe Targi Nieruchomości i Inwestycji MIPIM 2019 są jednym z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń sektorowych na świecie. Od trzech dekad impreza odbywa się w Palais des Festivals w Cannes - kojarzonym ze słynnym festiwalem filmowym, czerwonym dywanem i gwiazdami srebrnego ekranu. Targi MIPIM przyciągają kluczowe podmioty działające na rynku nieruchomości, w szczególności deweloperów, inwestorów, władze miast i regionów, architektów, firmy z sektora logistyki, grupy hotelowe oraz organizacje branżowe. W zeszłym roku w MIPIM udział wzięło ponad 26.000 uczestników ze 100 krajów, w tym 5400 inwestorów i instytucji finansowych, 4800 developerów, 2000 architektów, 3800 przedstawicieli kadry zarządzającej oraz przedstawiciele 560 miast i regionów. Wydarzenie służy prezentacji nowości oraz debacie na temat światowych trendów branżowych. Polska należy do TOP 10 najliczniej reprezentowanych krajów na targach MIPIM. W 2018 r. w targach udział wzięło ponad 450 miast i firm z Polski.

Zapraszamy też do relacji z targów opublikowanej na stronach PAIH: https://www.paih.gov.pl/20190312/stoisko_narodowe_MIPIM