31 października 2002

Inne wystawy - 2002

Podziel się!

Już po raz 104, w dniach 10-13 maja,  odbyła się w Chorzowskim parku Wiosenna Wystawa Kwiatów i Sztuki Ogrodowej. Wydarzenie to miało miejsce w hali o sympatycznej nazwie „kapelusz” na powierzchni 2000 m². Wystawców było 33, w tym 25. szkółkarzy  z naszego Związku. Zainteresowanie wystawą było bardzo duże. Dzięki uprzejmości kolegów szkółkarzy w sobotę i w niedzielę był czynny kącik bezpłatnych, profesjonalnych porad. (Marek Majewski)

Zrządzeniem losu wraz z  Kubą Kurowskim przyszło nam reprezentować w Boskoop nasz Związek na Jubileuszowej 20-tej wystawie szkółkarskiej PLANTARIUM ‘2002. Jedno jest pewne, że obsługę stoiska, nie licząc mnie, mieliśmy najmłodszą na całym Plantarium. Statystykę wiekową poprawiała nam dodatkowo Julka Marczyńska, odwiedzająca nas często celem zaczerpnięcia powietrza, którego na obleganym tłumnie stoisku rodziców nie było w nadmiarze. (Kazimierz Komsta)

W dniach 29.08-2.09.br. jako przedstawiciel Związku Szkółkarzy Polskich miałem okazję brać udział w IX-ej Międzynarodowej Wystawie ‘KWIATY-2002’ w Moskwie.
Wraz ze Związkiem na wspólnym 50 metrowym stoisku prezentowały się samodzielnie także cztery polskie szkółki: Ciepłucha, Kurowscy, Wybicki i Grąbczewscy, a także- jeszcze 400 firm z 18 krajów, w tym:310 – rosyjskich i 90 zagranicznych. (Daniel Kordus)

Interesujący artykuł redaktorzy „Szkółkarstwa” napisali o poznańskich targach POLAGRA 2002 i o udziale w nich szkółkarzy zrzeszonych w ZSzP. Opisywany w tym artykule wspólny sposób wystawiania się w formie „zielonej wyspy” i bycia dzięki temu - jak powiedział prezes Kurowski - „ zgraną drużyną”, jest moim zdaniem najlepszą naszą bronią w konkurencji na krajowych i zagranicznych wystawach.
(Daniel Kordus)