10 października 2006

Inne wystawy - 2006

Podziel się!

W Chorzowie, w dniach 12-15 maja odbyła się Wiosenna Wystawa Kwiatów i Ogrodów. W tym roku szkółkarze zrzeszeni w Związku zajęli całą powierzchnię hali wystawowej „Kapelusz” na zasadzie wyłączności. Większość z 30 szkółek, które pokazywały się na wystawie reprezentowała Region Południowy. Rolą Związk

u wspomaganego przez Agencję Promocji Zieleni było pozyskanie wystawców, wykonanie projektu plakatu wystawy, ulotki z mapą i danymi teleadresowymi szkółek, zaproszenia oraz organizacja pokazów. Wystawę zaprojektowała Magdalena Tomżyńska, która kierowała także realizacją projektu. (Bogusława Kowalska)

W dniach 31.08-3.09 w Moskwie odbyła się już po raz 13-ty wystawa „KWIATY”. Nie zabrakło na niej wspólnego stoiska polskich szkółkarzy zrzeszonych w ZSzP. W tym roku wystawiało się 10 szkółek.
Związek Szkółkarzy Polskich reprezentowany był przez prezesa Lucjana Gursztyna oraz Miłowita Boguszewicza z APZ. Na stoisku ZSzP rozpowszechniano Katalog Szkółek oraz prezentowano możliwości strony internetowej Związku. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się Katalog Roślin wydawany przez Agencję Promocji Zieleni w wersji rosyjskiej. (Daniel Kordus)