31 lipca 2007

Inne wystawy - 2007

Podziel się!

W dniach 25-28 stycznia odbyły się jubileuszowe bo aż 25-te targi IPM Essen. Na łącznej powierzchni 105 000 m2 wystawiało się ok. 1400 przedsiębiorców z ponad 40 krajów. Na targach obecna była reprezentacja praktycznie wszystkich krajów europejskich. Dominowały rzecz jasna Niemcy, Holandia i Włochy. Stoisko polskich szkółkarzy zostało zorganizowane pod banderą Związku Szkółkarzy Polskich i Agencji Promocji Zieleni. Kilku szkółkarzy wybrało ekspozycje indywidualne jednak z pewnością stoisko zrzeszone było bardziej zauważalne. Dla ZSzP jak i APZ obecność na wystawie, z pewnością przysporzy korzyści zarówno dla polskiego szkółkarstwa jak i podniesie prestiż i zainteresowanie wystawą ?Zieleń to życie? w Warszawie. (Jakub Kurowski)

114 WIOSENNA WYSTAWA KWIATÓW I OGRODÓW W CHORZOWIE

XIV Wystawa Kwiatów i Ogrodów w Chorzowie odbyła się między 11 a 14 maja. Wzięło w niej udział 20 wystawców zrzeszonych w ZSzP i 4 szkółkarzy z poza naszego stowarzyszenia. Już po raz kolejny impreza miała charakter szkółkarski i prawie wyłącznie związkowy. Większość wystawców to szkółki regionu południowego (14). Wystawę odwiedziło ok. 15 tysięcy zwiedzających. Impreza tradycyjnie jest postrzegana, jako kiermasz i festyn ogrodniczy z Wystawą Kwiatów dla ozdoby.

(Magdalena Tomżyńska)

To już 14. Międzynarodowa Wystawa w Moskwie ? Kwiaty 2007?.

W tym roku uczestniczyłem w niej z grupą wystawców z trzynastu polskich szkółek i przedstawicielami Związku Szkółkarzy Polskich. Znaleźliśmy się wśród 640 firm z 29 krajów m. in. Anglii, Białorusi, Belgii, Etiopii, Węgier, Wietnamu, Niemiec, Holandii, Danii, Finlandii ,Izraela, Iranu, Hiszpanii, Włoch , Kolumbii, Kazachstanu, Kenii, Chin, Litwy, Portugalii,  Rosji, Serbii, Korei, USA, Turcji, Ukrainy, Francji, Ekwadoru, Zjednoczonych Emiratów Arabskich ,

Tradycyjnie już, zaprezentowaliśmy naszą ofertę na wspólnym 150m? stoisku. Jego autorką była Ewa Łuczak z APZ. Po raz pierwszy postanowiliśmy zrealizować ustawienie stoiska w Polsce ,w szkółce Braci Dębskich. Pozwoliło nam to sprawdzić kształt artystyczny, dopracować szczegóły jeszcze w kraju. Uzyskaliśmy zamierzony efekt. Polskie stoisko prezentowało się atrakcyjnie i nowocześnie. Dzięki Sz. Marczyńskiemu wyposażone było nawet w rzutnik multimedialny pokazujący zdjęcia z naszych gospodarstw. Mamy nadzieję, że taka prezentacja dała wyobrażenie o profesjonalizmie i skali naszej produkcji.

(Daniel Kordus)