11 lutego 2015

Inne wystawy - 2013

Podziel się!

Essen 2013

Po raz kolejny członkowie ZSZP pokazali siłę polskiego szkółkarstwa. 12 firm ze Związku wraz z APZ i ZSZP zaprezentowało się na dwóch okazałych stoiskach wyspach o łącznej powierzchni 210 m2:
-BIELICKI Krzysztof Szkółka Krzewów Ozdobnych
-BÓR Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych
-CLEMATIS, Sz. Marczyński, W. Piotrowski Sp.j. Szkółka Pojemnikowa
-DĘBSCY Agnieszka i Piotr Gospodarstwo Ogrodniczo-Rolne, DĘBSCY Jolanta i Andrzej    Gospodarstwo   Szkółkarskie, DĘBSKI Krzysztof Gospodarstwo Ogrodniczo-Szkółkarskie
-FRYSZKOWSCY Szkółka Drzew i Krzewów
-HOMA Emil, Homa-Kosakowska Krystyna Szkółka Roślin Ozdobnych
-KUROWSCY Szkółki
-KUSIBAB Tadeusz Gospodarstwo Ogrodnicze
-SUTKOWSCY Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych
-SZMIT Joanna i Bronisław Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych
-WAŻYŃSCY Ewa i Bartłomiej Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych
-ZYMON Szkółka Krzewów Ozdobnych

Nowy projekt zabudowy, spójny przekaz graficzny, biało-czerwone akcenty, logotypy Związku oraz imponujące rośliny przyczyniły się do tego, że stoisko wyraźnie wyróżniało się spośród innych. Nie pozostawiało nikogo obojętnym, tym bardziej, że zostało zlokalizowane na samym początku hali numer 9.0. Jak zwykle polska ekspozycja zachwycała zwiedzających, świetna jakość roślin wabiła kontrahentów, którzy licznie odbywali rozmowy z naszymi szkółkarzami. Rośliny wyprodukowane w naszym kraju są wysoko oceniane i poszukiwane przez handlowców z innych państw.

Cała wystawa zajmowała powierzchnię 105 000 m2. W tym roku wzięło w niej udział 1 537 wystawców z 46 krajów. Został pobity rekord, jeśli chodzi o liczbę zwiedzających (po dwóch pierwszych dniach -  30 500 osób). W sumie organizatorzy oszacowali liczbę zwiedzających na 60 000 osób.

Organizatorzy podkreślali utrzymujący się, międzynarodowy charakter targów oraz pojawienie się wystawców z nowych krajów, takich jak Korea i Sri Lanka.

Partnerem corocznego Międzynarodowego Forum Europy Wschodniej były kraje nadbałtyckie - Litwa, Łotwa i Estonia. Wystawie towarzyszyły jak co roku liczne prezentacje, seminaria, pokazy florystyczne. Do konkursu Innowacje IPM 2013 wpłynęły 53 zgłoszenia, które nagrodzono w 9 kategoriach.Cvety 2013

Wystawa FLOWERS EXPO 09-11.09.2013
W największej dotychczas pod względem powierzchni (243m2 – 5 stoisk wyspowych) oraz liczby wystawców ekspozycji polskich szkółek wzięło udział 16 firm ze Związku Szkółkarzy Polskich.  Jak co roku stoisko informacyjne zorganizował też Związek oraz Agencja Promocji Zieleni. Po raz pierwszy nasze szkółki wystawiały się w nowym kompleksie wystawienniczym Crocus w Moskwie i stanowiły jedna z największych ekspozycji szkółkarskich na tych targach.
Ambasada RP w Moskwie (Wydział promocji Handlu i Inwestycji) ponownie zorganizowała spotkanie naszych wystawców i ich potencjalnych kontrahentów z terenu Rosji. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z dobrego przygotowania imprezy i możliwości nawiązania kontaktów biznesowych.Gardenia 2013

W dniach 22-24 lutego odbyła się wystawa Gardenia w Poznaniu. 
Podczas targów można było odwiedzić stoisko Związku Szkółkarzy Polskich i Agencji Promocji Zieleni (Stoisko nr 7 Hala 3a).
Na stoisku można było uzyskać informacje na temat naszej działalności, naszych serwisów internetowych www.zszp.pl i www.polskierosliny.pl oraz wystawy „Zieleń to Życie”. 

Swoją premierę miały tam wydawnictwa: „Zielone Miasto – zieleń przy ulicach” oraz Katalog Roślin – wersja rosyjska.Mazowiecka zieleń 2013

W dniach 28 lutego  - 1 marca 2013 odbyła się 6 edycja wystawy „Mazowiecka Zieleń – jakość i asortyment!”. Organizowane są od 2008 roku przez szkółki z regionu mazowieckiego zrzeszone w Związku Szkółkarzy Polskich. Wystawa i seminarium kierowane były do projektantów i urzędników zajmujących się zielenią w miastach i gminach, wykonawców usług w terenach zieleni oraz handlowców zajmujących się zakupem i sprzedażą roślin.  W tym roku zaprezentowało się 13 gospodarstw szkółkarskich oraz 10 przedstawicieli branży ogrodniczej. Co roku zmienia się temat przewodni wystawy, tym razem była to Rewitalizacja parków jako przywracanie ciągłości dziedzictwa kulturowego. Z tym zagadnieniem wiązał się zarówno cykl wykładów, które zostały wygłoszone przez licznych specjalistów, a także zaprezentowane rośliny, aranżacja wystawy. Podczas wystawy można było także zwiedzić gospodarstwo szkółkarskie, które było gospodarzem (Szkółki ŁAZUCCY w Jasieńcu koło Grójca).Daisy days 2013

W dniach 25-26 maja b.r. odbyła się pierwsza wystawa aranżacji ogrodowych w Pszczynie pod roboczym jeszcze tytułem „OGRODY DAISY”, nawiązując do historii księżnej Marii Teresy Oliwii Hochberg von Pless i jej pasji do ogrodów. Szkółkarze Regionu Południowego Związku Szkółkarzy Polskich postanowili uatrakcyjnić odbywające się w tych dniach święto „Daisy Days 2013”, zapełniając rynek aranżacjami ogrodowymi.
Zabytkowy park, zamek, urocza starówka z dużym malowniczym rynkiem zyskały tym samym nową atrakcję.
Rynek zapełniło dziesięć różnych aranżacji ogrodowych. Każda z firm, stanęła na wysokości zadania i swoje kilkadziesiąt metrów zagospodarowała wręcz perfekcyjnie.
Zarówno szkółkarze, jak i władze miasta, ujrzeli potencjał, jaki drzemie, w tym na co dzień spokojnym miasteczku.

W opisanym wydarzeniu wzięli udział:
Szkółka Abram
Szkółka Ekobrass
Szkółka Hajdrowski
Szkółka Kapias
Szkółka Kimel
Szkółka Milczyński
Szkółka Pudełek
Szkółka Pudełko
Szkółka Puzoń
Szkółka Tomszak
Oraz firma Ogrody Brudek, która zaaranżowała części wspólne i przygotowała podbudowę stoisk.