11 lutego 2015

Inne wystawy - 2014

Podziel się!

Essen 2014

Po raz kolejny członkowie ZSzP pokazali siłę polskiego szkółkarstwa w Essen. W tym roku 15 firm ze Związku, 2 firmy spoza stowarzyszenia oraz APZ i ZSZP zaprezentowało się na dwóch okazałych wyspach o łącznej powierzchni 336 m2 podczas targów IPM.

Pierwszego dnia targów gościła na naszym stoisku wiceminister Krystyna Gurbiel z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z przedstawicielami Konsulatu RP w Kolonii i Ambasady RP w Berlinie. Przedstawiciele naszych władz zwiedzili wystawę i nasze stoisko w grupie oficjalnych gości targów z Federalnym Ministrem ds. Żywności i Rolnictwa Dr. Hansem-Peterem Friedric na czele. Oficjalna delegacja liczyła ponad 30 osób. W jej skład wchodzili także Anthea McIntyre – reprezentująca Parlament Europejski, Burmistrz miasta Essen, prezydenci najważniejszych związków i organizacji ogrodniczych w Niemczech.

Nasze stoisko odwiedziło też kilkunastu dziennikarzy zagranicznych m.in. z Holandii, Niemiec, Węgier, Czech, Włoch, Hiszpanii, Francji. Obecni był także polscy dziennikarze reprezentujący branżowe media.

Wystawiające się szkółki członków Związku Szkółkarzy Polskich:
-BIELICKI Krzysztof Szkółka Krzewów Ozdobnych
-BÓR Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych
-CLEMATIS Sz. Marczyński, W. Piotrowski Źródło Dobrych Pnączy
-Szkółki Braci DĘBSKICH: DĘBSCY Agnieszka i Piotr Gospodarstwo Ogrodniczo-Rolne, DĘBSCY    Jolanta i Andrzej Gospodarstwo Szkółkarskie,
-DUET s.j., Konopka, Pełka
-FRYSZKOWSCY Szkółka Drzew i Krzewów
-Szkółki GRĄBCZEWSCY (Rośliny z Runowa Sp. z o.o. Sp. komandytowa): GRĄBCZEWSKI Jacek  Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych, GRĄBCZEWSKI Wojciech - Szkółka Runów
-HOMA Emil, Homa-Kosakowska Krystyna Szkółka Roślin Ozdobnych
-KUROWSCY Szkółki
-KUSIBAB Tadeusz Gospodarstwo Ogrodnicze
-PARK - M Gospodarstwo Szkółkarskie Krzysztof Mróz
-SUTKOWSCY Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych
-SZMIT Szkółka
-WAŻYŃSCY Szkółki Roślin Ozdobnych
-ZYMON Szkółka Krzewów OzdobnychCvety 2014

W dniach 17-19 września 2014 roku odbyły się międzynarodowe targi ogrodnicze Flowers Expo w Moskwie.
W rekordowej jak do tej pory pod względem powierzchni (288m2) oraz liczby wystawców ekspozycji Polskich szkółek wzięło udział 20 firm ze Związku.  Jak co roku stoisko informacyjne posiadały też Związek Szkółkarzy Polskich oraz Agencja Promocji Zieleni.
Flowers Expo była jedną, z co najmniej trzech odbywających się w tym sezonie na terenie Moskwy wystaw ogrodniczych, mimo to odwiedziło ją wiele osób, zainteresowanych ofertą szkółek, ogrodami, kwiatami ciętymi.
Grupowe stoisko ZSzP w barwach narodowych wyróżniało się i górowało nad innymi, a poszczególne stoiska szkółek Związku były bardzo mocnym magnesem przyciągającym  gości profesjonalnie związanych z branżą i stanowiły najliczniejszą reprezentację wśród szkółek na całych targach.
Ambasada RP w Moskwie (Wydział Promocji Handlu i Inwestycji) wzorem lat ubiegłych zorganizowała spotkanie naszych wystawców i ich potencjalnych kontrahentów z terenu Rosji. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z dobrego przygotowania imprezy i możliwości nawiązania nowych kontaktów biznesowych.Gardenia 2014

Zakończyła się tegoroczna edycja Targów Ogrodniczych i Architektury Krajobrazu GARDENIA.
Odbyła się w dniach 27 lutego – 1 marca 2014r. w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Związek Szkółkarzy Polskich objął targi patronatem branżowym, a 37 szkółek członków związku stanowiło trzon ekspozycji roślinnej.
Szkółkarskie stoiska jak zwykle zachwycały zwiedzających pomysłową aranżacją, pięknem roślin, doskonałą jakością, bogactwem oferty.
Na wspólnym stoisku Związku Szkółkarzy Polskich i Agencji Promocji Zieleni, głównie udzielaliśmy informacji na temat:
czasopisma „ZIELEŃ TO ŻYCIE
stron internetowych:
-www.e-katalogroslin.pl
-www.zszp.pl
-www.polskierosliny.pl
polecanych przez nas wydawnictw
Międzynarodowej Wystawy „Zieleń to Życie”.Daisy days 2014

W dniach 23-25 maja 2014 odbyła się druga edycja wystawy „Ogrody Daisy” w Pszczynie. Prezentacja roślin i aranżacji ogrodowych wpisuje się w cykl imprez pod nazwą „Daisy Days” organizowanych przez miasto. W tym czasie można wziąć udział: w grze miejskiej, w cyklu koncertów „VON PROMNITZ TOUR”, w  majówce konnej oraz okolicznościowych wystawach.  Wszystko powiązane z osobą księżnej Daisy i historią miasta.
Niewątpliwie najbardziej atrakcyjną i rzucającą się w oczy była wystawa „Ogrody Daisy”. Stworzone przez szkółki Związku Szkółkarzy Polskich z Regionu Południowego aranżacje powstały w samym centrum miasta i zajęły prawie całą powierzchnię rynku.

Szkółki:
ABRAM Krystyna i Stanisław Szkółka Krzewów i Drzew Ozdobnych
HAJDROWSKI Bogdan Szkółka Krzewów Ozdobnych
KAPIAS Gospodarstwo Szkółkarskie
KIMEL Wojciech Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych „Betula”
MILCZYŃSKI Maciej, Mateusz Szkółka Krzewów Ozdobnych
PUDEŁEK Eugeniusz Szkółka Krzewów Ozdobnych
PUDEŁKO Antoni Szkółka Krzewów Ozdobnych
PUZOŃ Renata i Józef Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych
TOMSZAK Sylwester i Dorota Szkółka Krzewów Ozdobnych

przedstawiły swoje aranżacje ogrodowe przy okazji prezentując kolekcje roślin i było co oglądać. Termin, choć niektórym wydaje się być spóźnionym, jest z punktu widzenia odwiedzających bardzo atrakcyjny. Jeszcze kwitną azalie i rododendrony, w pełni kwitnienia mamy powojniki, kaliny. Atrakcyjne są niektóre tawuły,  pojawiają się krzewuszki i róże.  Jeżeli dodamy do tego całe bogactwo kwiecistych bylin i świeżą zieleń drzew to zyskamy chyba najatrakcyjniejszy wizualnie efekt jaki można w tracie roku osiągnąć. Myślę, że wszyscy zwiedzający byli zachwyceni.

Na rynku stanęła też scena na której w piątek podczas oficjalnego otwarcia wystąpili prezes Marek Majewski wraz z burmistrzami Pszczyny i Wałbrzycha i wieloma innymi zaproszonymi gośćmi.  Po nich wieczór zagospodarował Józef Broda gawędą o ogrodach, przyrodzie i muzyce. W sobotę szkółkarze, projektanci i zaproszeni goście mówili o roślinach polecanych na balkony, ich sadzeniu i pielęgnacji. A w niedzielę mikrofon przekazaliśmy Markowi Jezierskiemu, który zapewnił sobie pełną widownię opowiadając o roślinach i wszystkim co się z nimi wiąże od godziny 10 do 16. Do rozmowy zapraszał na zmianę szkółkarzy i specjalistów od podłoży lub ochrony roślin.

Zorganizowany był też wspólny kiermasz roślin, gdzie każda szkółka dostarczyła materiał ze swojej oferty. Do sprzedaży były także wystawione katalogi roślin oraz majowy numer czasopisma Zieleń to Życie.

Ponieważ impreza nie jest biletowana, trudno określić dokładną ilość osób, które odwiedziły Rynek w ciągu tych trzech dni, ale szacowana ilość to ponad 20.000 zwiedzających, którzy zjechali tu zarówno ze śląska, opolszczyzny jak i małopolski.