8 lutego 2016

Inne wystawy - 2016

Podziel się!

Essen 26-29 stycznia

21 polskich firm, w tym 16 szkółek Związku Szkółkarzy Polskich, tworzyło polskie narodowe stoisko na największych targach roślin IPM, które odbyły się w dniach 26-29 stycznia w Essen. Stoisko ulokowane było w tym samym miejscu jak w latach poprzednich – w Hali 9 (numer 9A55 i 9B42). Tworzyły je dwie zintegrowane wspólnym projektem i biało - czerwoną kolorystyką wyspy o powierzchni ponad 320 m2. W grupie wystawców 16 firm to szkółki zrzeszone w Związku Szkółkarzy Polskich. Do grona uczestników dołączyły trzy firmy spoza stowarzyszenia. Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni będą także obecni w roli wystawców. Wspólne wystąpienie koordynuje Agencja Promocji Zieleni.

Wystawcy zaprezentowali bogatą ofertę roślin ozdobnych i owocowych – drzew, krzewów, krzewinek i pnączy, bylin i traw, w wielu gatunkach i odmianach i wielkościach. Szkółki pochwaliły się też nowościami – często odmianami własnej hodowli. Oferta szkółek kierowana jest na rynki europejskie i dalsze. Wysoka jakość, bogaty asortyment i odporność na ostrzejsze warunki klimatyczne to podstawowe cechy oferowanego przez polskie szkółki materiału roślinnego.

Wystawcy:


MTP Gardenia 25-27 lutego

X edycja Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA odbyła się w dniach 25-27 lutego 2016 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym roku były one częścią bloku targowego wspólnie z Targami Produktów Świątecznych i Okazjonalnych SPECIAL DAYS, Targami Mody. Związek Szkółkarzy Polskich objął targi patronatem branżowym. Wspólne stoisko ZSzP i APZ miało powierzchnię 30 m². Na stoisku głównie udzielaliśmy informacji na temat:
 • stron internetowych www.e-katalogroslin.pl i www.zszp.pl,
 • Konferencji Szkółkarskiej z okazji 25. lecia ZSzP - po raz pierwszy ogłosiliśmy informację o jej organizowaniu,
 • zwolnienia z wpisowego z okazji 25. lecia ZSzP dla nowo przyjmowanych szkółek,
 • polecanych przez nas wydawnictw,
 • międzynarodowej Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE.
Zainteresowanym rozdawaliśmy nasze materiały promocyjne: Katalog Szkółek, broszurę Gdzie kupić rośliny, Zalecenia jakościowe, ulotki promujące nasze strony internetowe. Na naszym stoisku gościliśmy wiele osób i przedstawicieli firm, z którymi współpracujemy. Miło nam było także gościć wielu członków ZSzP, którzy mimo braku stoiska na wystawie, przyjechali ją odwiedzić.
Materiał roślinny pokazało łącznie 84 wystawców, w tym 32 szkółki zrzeszone w ZSzP (wg danych z katalogu wystawy – dział wystawy: materiał roślinny). Szkółki ZSzP tradycyjnie stanowiły trzon ekspozycji roślinnej. Większość działu szkółkarskiego zgromadzona została w Pawilonie 3A. Najlepiej widoczne i wyeksponowane były tradycyjnie już szkółki z Regionu Wielkopolskiego. Prezentowały się pięknie na dużych, wyspowych stoiskach, profesjonalnie zaprojektowanych i zaaranżowanych. Walory stoisk docenili organizatorzy przyznając nagrodę Acanthus Aureus następującym firmom z naszego pawilonu 3A
Inny konkurs targów to GRAND PRIX GARDENII. W kategorii roślinnej statuetkę otrzymali:
 • GRAND PRIX GARDENII - wybór sądu konkursowego oraz wybór internetowy
  Agnieszka Pelczar-Kałuzińska i Michał Kałuziński A&M Kałuzińscy Szkółka Polskie Korzenie za Jałowiec płożący "Salamander"
 • GRAND PRIX GARDENII - wybór zwiedzających
  CIEPŁUCHA Gospodarstwo Szkółkarskie za „Królewskie rododendrony"
Serdecznie gratulujemy laureatom!
Bardzo bogaty był tegoroczny program wydarzeń na Gardenii. Między innymi: seminarium Miejska Sztuka Ogrodowa. Tematem przewodnim była „Zieleń, która aktywizuje i edukuje, Warsztaty „Ogród marzeń tworzony z pasją” – prowadzony przez Marka Jezierskiego, „Miejska dżungla” przygotowana przez firmę GARTE. „Pogotowie projektowe” - Spotkania ze specjalistami z Katedry Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Konkurs INSPIRACJE-ARANŻACJE zorganizowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów.

Daisy Days

Już po raz czwarty rynek w Pszczynie zamienił się na trzy dni w bajkowy ogród! A to za sprawą grupy członków Związku Szkółkarzy Polskich z regionu południowego. Na rynku zagościło 15 000 tysięcy roślin w ok. 500 odmianach. Dodatkowo, w sobotę i niedzielę, na scenie odbyły się pokazy i prelekcje na temat urządzania ogrodów na balkonach i działkach.

Impreza organizowana była przez Urząd Miejski w Pszczynie i Agencję Promocji Ziemi Pszczyńskiej. Związek Szkółkarzy Polskich patronuje temu wydarzeniu.

Ogrody Daisy to wydarzenie odbywające się w ramach Daisy Days. Nazwą nawiązuje do angielskiej arystokratki Marii Teresy Oliwii Cornwallis – West, zwanej Księżną Daisy, najsłynniejszej mieszkanki, pasjonującej się ogrodami.

Swoje aranżacje zaprezentowały następujące szkółki Związku Szkółkarzy Polskich:


Cvety 13-15 września

W dniach 13-15 września 2016 roku odbyły się międzynarodowe targi ogrodnicze Flowers Expo w Moskwie. W tym roku wzięło udział 16 polskich szkółek ze Związku. Jak co roku stoisko informacyjne posiadały też Związek Szkółkarzy Polskich oraz Agencja Promocji Zieleni. Grupowe stoisko ZSzP w barwach narodowych wyróżniało się i górowało nad innymi, a poszczególne stoiska szkółek Związku były bardzo mocnym magnesem przyciągającym  gości profesjonalnie związanych z branżą i stanowiły najliczniejszą reprezentację wśród szkółek na całych targach.

Wystawiające się szkółki członków Związku Szkółkarzy Polskich: