23 stycznia 2014

2013 - Serock

Podziel się!

W dniach 25-27 listopada odbyło się XXIII Walne Zgromadzenie Członków Związku Szkółkarzy Polskich w hotelu Narvil w Serocku. Stworzyło okazję do omówienia działalności stowarzyszenia i do bliższego poznania 7 nowych jej członków, którzy zgodnie z tradycją zaprezentowali swoją działalność. Uczestnicy zjazdu mieli tez okazję do odwiedzenia dwóch gospodarstw szkółkarskich działających w województwie mazowieckim.

Podczas zjazdu zasłużonym członkom przyznano odznaki honorowe  ZSzP.
Złotą – Szczepanowi Marczyńskiemu - dwukrotnemu prezesowi, wybitnemu hodowcy odmian pnączy, zasłużonemu dla szkółkarstwa.

Srebrne odznaki otrzymali:

  • Maria Szczerba,
  • Danuta Ulińska,
  • Bronisław Kapias,
  • Wojciech Grąbczewski.

W podsumowaniu ostatniego roku działalności Związku prezes Marek Majewski podkreślił coraz większą wagę działań promocyjnych prowadzonych  przez organizację, dotyczących promocji Roslin i marki związku. Wizytówkami ZSzP są między innymi Wystawa „Zieleń to Życie” (22 edycja w dniach 28-30 sierpnia 2014) oraz miesięcznik o roślinach i ogrodach „Zieleń to Życie”.

W programie Walnego Zgromadzenia znalazły się także trzy wykłady poświecone interesującym dla Szkółkarzy tematom oraz wycieczka do producentów z okolicy: Szkółki Krzewów Ozdobnych Krzysztofa Bielickiego i firmy Duet s.j., Konopka, Pełka.