18 lipca 2019

Abies koreana 'Forest Child'

Podziel się!

Abies koreana 'Forest Child'
jodła koreańska 'Forest Child'

Wolno rosnąca, karłowa jodła o płaskokulistym pokroju, po 10 latach uprawy dorastająca do 60 cm średnicy. Pędy liczne, krótkie, silnie rozgałęzione. Igły zimozielone, krótkie, sztywne, ułożone promieniście wokół pędów. Od góry igły są ciemnozielone, lekko błyszczące, od spodu z dwoma szerokimi pasmami srebrzystego nalotu woskowego. Pąki wierzchołkowe kuliste, pokryte jasnobrązowymi łuskami. Odmiana oferowana w efektownej formie piennej, szczepiona na różnej wysokości.

Roślina polecana do uprawy na glebach żyznych, umiarkowanie wilgotnych, przepuszczalnych o odczynie lekko kwaśnym. Wymaga stanowiska słonecznego, ale toleruje też stanowiska półcieniste. Odmiana odporna na mróz (strefa 5b).

Polecana głównie do ogrodów przydomowych. Najlepiej prezentuje się sadzona na rabatach, wrzosowiskach, w ogrodach skalnych oraz w kompozycji w stylu orientalnym. Nadaje się do uprawy w pojemnikach ustawianych na balkonach i tarasach.

Polska odmiana wyselekcjonowana przez Jana Nowaczyka, być może jest to mieszaniec międzygatunkowy, wprowadzona na rynek w 2017 roku przez Szkółkę Nowaczyk.

Zgłaszający: Szkółka NOWACZYK, Wyganów 1, 63-740 Kobylin, Polska