18 lipca 2019

Agastache 'Morello'

Podziel się!

Agastache 'Morello' PBR
kłosowiec 'Morello' PBR

Kępiasta, aromatyczna bylina tworząca masę czerwonopurpurowych kwiatów. Dorasta do 70 cm wysokości. Łodygi są wyprostowane, słabo rozgałęzione, liście ciemnozielone, trójkątne, na brzegu karbowane lub piłkowane, pokryte drobnymi włoskami i gruczołkami. Na szczytach łodyg oraz z kątów liści w czerwcu wyrastają kłosowate kwiatostany. Kwiaty są drobne, dwuwargowe, czerwonopurpurowe, zebrane w wielokwiatowe okółki. Na szczycie łodyg kwiaty są ułożone bardzo gęsto, w niższych partiach są rozmieszczone luźniej. Roślina kwitnie do końca lata, w czasie kwitnienia wabi liczne owady.

Kłosowiec preferuje gleby żyzne, przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne, o lekko kwaśnym odczynie. Wymaga stanowisk słonecznych. Odmiana zdrowa, odporna na mróz (strefa 6).

Bylina polecana do sadzenia na rabatach pojedynczo, w grupach oraz do uprawy w pojemnikach ustawianych na słonecznych balkonach i tarasach.

Odmiana amerykańska, wyselekcjonowana przez Janet Egger w 2016 roku, wprowadzona na rynek przez firmę Terra Nova Nurseries Inc.

Zgłaszający: Gospodarstwo Specjalistyczne PANEK, ul. Marii Dąbrowskiej 12, 05-800 Pruszków, Polska